bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bikaç dakika once gayet aristokrat gorunen insanların birden cemkirmeye baslayip mahalle kavgasi yapmasina neden olan , uzak durulmsinda buyuk fayda olan mulakat cesidi.
  5 ... zzg
 2. 2.
  alın bu iş, kim daha iyi saldırırsa ona vereceğiz mantığı güdülen insanı insanlığından utandıran saçmasapan bir mülakat sistemi.
  1 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  bir nevi kopek dovusu, horoz dovusudur, işe alacak insan işe başvuranları bir masa etrafında toplar, ardından konuyu verir ve kapıştırır, sag cıkanlar işe girmeye hak kazanır
  1 ... dopdop
 4. 4.
  genelde genel kültüre dayalı bir soru sorularak grupça bir beyin fırtınası oluşturulması istenir. herkes fikirlerini,görüşlerini beyan eder. burda amaç kişinin genel kültürü, ses tonu, girişkenliği, topluluk içerisinde öne çıkıp konuşabilme yeteneği gibi noktaları tespit etmektir. bire bir mülakattan daha zordur.
  ... depression
 5. 5.
  vivid'in gerçekleştirmesi halinde evlere şenlik olacak hadise.
  1 ... riggo
 6. 6.
  (bkz: yeni baslayanlar icin mulakat)
  ... kabaktadi
 7. 7.
  alınamayacağımı bildiğim halde sırf ortamı görmek için katıldığım, herkesin kendisini ön plana çıkarmak için yüksek sesle konuştuğu, diğerlerinin sözünü bitirmesini bile beklemeden lafa atladığı tamamen saçma bir mülakat sistemi.
  aslında bu sadece bir formalitedir.çünkü seçilecek kişi çoktan seçilmiştir.diğerleri sadece adil bir görüntü çizmek adına mülakata davet edilmişlerdir.
  ... ararsorarbelkibulursun
 8. 8.
  allah'tan düşmanıma bile nasip etmemesini dilediğim, insana cinnet geçirtecek kadar yapmacık, kasıcı, lanet mülakat türü.
  1 ... ziver
 9. 9.
  adayları yapılan görüşmenin kendilerini değerlendirme konusunda somut bir ölçü olmadığına ikna edebilirseniz veya esas görüşme sırasında alt akivite olarak uygularsanız faydalı olabilecek mülakat türüdür. özellikle grupça düşünme (bkz: groupthinking) tarzında kişileri belirli konularda konuşmaya sevk ederseniz, o konulardaki tutumlarını da görmüş olursunuz.
  Katılımcılar için de, rahat olun, kendiniz olun derim; sonuçta hanyayı konyayı anlıyor masanın arkasında oturan adam.
  -1 ... kelkeshoze
 10. 10.
  kanımca insan haklarına aykırı olması gereken, gereksiz ,konsept olarak aşağılayıcı olan mülakat şekli..
  2 ... burax