1. 1.
  bir önceki senede en sık karşılaşılan virüs tipine karşı hazırlanan, ekim - kasım aylarında tek doz şeklinde yapılması gereken, embriyonlu yumurta kesesinden elde edildiği için yumurta alerjisi olanlar tarafından kullanılmaması gereken aşıdır. aynı zamanda babamın her sene en az bi kere şiddetli grip olmasını engelleyemeyen *** ama benim kışı sapasağlam geçirmemi sağlayan aşıdır.
  1 -1 ... a dying wish
 2. 2.
  eylül, ekim, kasım, aralık ve ocak aylarından herhangi birinde yaptırılması gereken koruyucu aşı.
  ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  grip olunmadan evvel vurulması gereken aşı*
  1 ... salla gitsin
 4. 4.
  (bkz: vaxi grip aşısı)
  ... scarlet
 5. 5.
  işe yaramadığını 20ytl'lik aşı yerine 40-50 ytl'lik ilaç satmayı hedefleyen ilaç firmaları uydurmaktadır. yalnız şu hususa dikkat edilmelidir.
  http://www.tgrthaber.com....a1-4e32-8214-eb6d40b3e2c4
  1 -1 ... cryptic
 6. 6.
  içindeki yüksek oranlı civa nedeni * ile onkologlarca pek tavsiye edilmeyen aşıdır. 3 gün önce tv de izlediğim bir pogram aslında grip aşısının pek de iyi bir şey olmadığını gösterdi. programda doktorların görüşleri alındı ve onkolg olan bir doktor bu aşıyı kanser tedavisi görüp iyileşmiş hastalara pek önermediklerini söylemiştir. yine gelişme çağındaki çocuklar için de zararlı olabilecek özelliklere sahipmiş. örneğin çocuklarda otizm hastalığını tetiklemekteymiş. programda bir doktor grip aşısı için şu benzetmede bulundu. grip aşısı yaptırmak eline bir çay tabağı büyüklüğünde zırh alıp kendini korumaya çalışmaya benziyor. kurşunun ona denk gelip de sizi kurtarması ihtimali ne ise grip aşısının da etkili olduğu virüslerin denk gelip sizi koruma ihtimali odur. ancak çok zayıf bünyeye sahip ve çok sık hastalananlar için önerilir, normal insanlara yarardan çok zararı dokunmaktadır.
  ... balsikeste baysungur
 7. 7.
  faydası çok tartışılır hale gelmiş, ne arapın yüzü ne şamın şekeri aşısıdır.
  ... pilotmont
 8. 8.
  4 yıldır olduğum ve son üç yılda hiç aşı olmadığım önceki yılların aksine gribe yakalanmamamı sağlayan aşı...
  ... cryptic
 9. 9.
  size ulaşana kadar soğuk zincirin korunduğuna emin olduğunuz yerlerde yaptırmanız gereken, ilk yapıldığında kendinizi biraz kırık hissetmenize yol açan, şahsen faydasını gördüğüm aşı çeşididir.
  ... tapir
 10. 10.
  aslında her sene değişen virüs gamı ile farklı bir aşı olarak karşımıza çıkan aşı. kesinlikle yapılması ve kışı burun falan çekmeden yataklara düşmeden atlatılması şiddetle önerilir.
  ... chatin