bugün

Bir gercek.
Bu renk gerçekten insanın içini karartıyor. Gri seven insanlara gerçekten anlam veremiyorum. Ciddiye alamıyorum.
Kıyafette rezil duruyor.

Edit:bir arkadaşın tanımını çok beğendim. Siyahın beyaz üzerine kusmasi gibi.
Gri ve siyah en sevdiğim en çok giydiğim renkler,yanlış tespit harika bir renktir.
Aksine gri tonlar benim içimi açar .
Beyazın çok açık, siyahın çok koyu kalacağı Zamanlarda kurtarıcı renk bi kere ve hiç de berbat değil bence.
Doğrudur, hatta Griyi şöyle tanımlarım: griyi hiç sevemedim hatta o kadar sevemedim ki gri renkte bir şey bile giymekte zorlandım. 50 tonu bile olsa uzak kaldım. bir arada kalmışlık gibi gri. siyahın beyazın üstüne kusması gibi. sanki bir renk olmak istercesine siyahın elini tutarken beyaz beline sarılıp hayır bırakma beni demiş ve o sırada çaresizce gri olmuş gibi.
görsel
güzeldir, her renkle kullanılır, üstelik gri günlerde bir huzur vardır; ya yağmurdan çıkmıştır ya yağmura hazırlanıyordur gün.
gri kadar içimi açan, rahatlatan başka renk yoktur. Asaletin rengini sorsalar direk gri derim.
ne gece gibi siyahtır ne de kar gibi beyazdır.

araftır.

bendir.
gri rengin sevilmemesi de bundan bence, herkeste bir sınıflandırma çabası, bir netlik kafası.
bazen bu araflığın insanları korkuttuğunu düşünüyorum; gri bilinmezliği de temsil eder bence. korkar kişi, ne yapacağını nasıl davranacağını bilemez gri insanlarına karşı. aslında onların kendi içerisindedir tutarlılıkları...tabi anlayabilene.

tanım: anlaşılamamış renge karşı his