bugün

rte açısından miting israfının önüne geçilebilecek hamledir.

uzun yolu kısaltacak ayrıca bir kestirmedir..

açmam gerekecek gri müslümanlık tanımını, malum kemalist zihniyetin en sevdigi tür diyelim ergenekoncuların en sevdigi şeydir aynı zamanda.

biz müslümanlar olarak en çok zararı kemalistlerden daha fazla bu gri tonlarda dolaşan müslümanlardan görüyoruz, yani tam anlamıyla inanmıyor veya münafık küffar da demiyoruz sadece bilinçsizler habersizler cahiller bunları diyebiliyoruz.

peki kimdir bu gri müslümanlar ki islama degil de kemalizme ve batıya din karşıtlıgına istemeden de olsa hizmet eden.

bir sözlük klasigidir belki de internet sitesi..

atıyorum fenerbahçe ile herhangi bir anadolu takımı maçında hakem fenerbahçenin bir penaltısını yiyorsa bu pozisyonun penaltı olmadıgını gelip söyleyebilen ve yazısının sonuna not fenerbahçeliyim ibaresi iliştiren biri ilah kesiliebilir ilan edilebilir.. ve o kişi fenerbahçeli oldugu halde bunun penaltı olmadıgını söylediginde itibar görebilir..

bu gri müslümanlar da ne yazık ki siyasi tartışmalarda bu görevi görmekteler..

şimdi bir ateist dini bir konuda ahkam kestiginde kimse lafına bakmaz sadece inancına bakar ve bu laf haliyle ateistin inançsızlıgı yüzünden gerçekte dogru bile olsa deli saçması bir iddiaya dönüşür..

fakat aynı iddiayı bir müslüman dillendirdiginde o iddia dogru veya yanlış bile olsa bizdeki adamın gol diyor prensibi veya ilkesi geregi yüzde yüz dogru olarak algılanır..

ve bu gri tonlar yani gri müslümanlar ateistlerin direkt bir şekilde islama ateş açamadıkları durumlarda ön cephelerde savaşa sürüklenen piyon askerler konumuna getirilir..

yani islam çok kötü bir din geri kalmamızı saglıyor kurtulalım bunlardan demek, ortamlarda dayak yeme sebebiyken, internet sitesi de dahil..

ya gerçek islam o kadar da kötü degil diyip bir de işin içine siyasal islam yok bilmem islamcılar, ılımlı islam re rö rö demek ateist tezlere çaktırmadan güç kazandırır..

hal böyleyken bu kendini zeki sanan arkadaşların ellerindeki oyuncakları almanın vakti geldi diye düşünüyorum..

bugün fetö tutuklamasından içeri alınanların en baba darbe taraftarları tarafından dahi coşkuyla karşılanmasının altında yatan şey sakın ola darbe karşıtlıgı falan gibi bir şey algılanmasın.. yok öyle bir şey, öyle olsa darbe boyslar buna fazla sevinmezler, bugün fetöden içeri girenlerin darbenin prensleri tarafından da tu kaka edilmesinin tek nedeni görünürde müslümanmış gibi hareket etmeleridir..

yani fetö denilen herif ve ekibi allah diyerek degil de allah demeden darbe yapsa bu onu kötü bir kişi durumuna itmeyecek hatta bilakis dava adamı konumuna itecektir..

fetöyü bu darbe severlerin dahi gözünde şeytanlaştıran şey örgütünün sanki dini bir örgütmüş gibi gözükmesidir..

hal böyleyken ben tam vaktidir diye düşünüyorum..

bir şekilde yasayla veya farklı bir şeyle bu tür bir gri müslümanlıgın yasaklanması tutuklanma sebebi falan olması gerekir diye düşünüyorum..

degil 10 kemalisti bir kemalisti dahi tutuklasak çok büyük yaygara kopabilir fakat bu gri müslümanların tutuklanması halinde en ufak bir tepki kemalistler tarafından yüksellmeyecek ve bu tutuklamalara kıs kıs gülerek destek çıkacaklardır..
dine aykırıdır.
din ülkesi olsak olabilirmiş fakat laik bir ülkede saçma bir istektir.