bugün

çevreci ve doğa yanlısı söylemler eşliğinde insanları etkilemeye çalışan ve bu sayede türkiye'nin aleyhine olan birçok hastalıklı düşünceyi insanlara kabul ettiren greenpeace örgütünün vatan haini olduğu gerçeğidir..

greenpeace'de gönüllü olarak çalışanlar ne yaptıklarının farkında bile olmayan ve kullanılan maşalardır..bunlar belli bir ücret yada harçlık karşılığında çalıştırılan üniversite öğrencileridir..kendilerine genellikle yapacakları işin eğitimi verilir ve belli kalıplar ezberletilir..sizin sormanız muhtemel olan sorulara hazır cevaplar da öğretilir..

bu kurum en çok türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde faaliyet gösterir..gidip de abd yada ingiltere'de bir nane yapamazlar..

özellikle nükleer enerji konusunda çok duyarlılar muteremler..

nedense 30 tane nükleer santrale sahip olan abd ile depreme rağmen 25. nükleer santralini inşa eden japonya'da bir eylem yapmazlar da, gelip türkiye'de eylem yaparlar..bildiri dağıtırlar..

amaçları ''türkiye'nin nükleer enerjiye geçmesini engellemek için kamuoyu oluşturmak''tır bana göre..

çünkü türkiye eğer nükleer enerjiye geçerse enerjide dışa bağlılık ortadan büyük ölçüde kalkacak..ayda 100 milyar dolar enerjiye gidiyor bu ülkede..nükleer enerjiye geçilirse enerjiye giden 100 milyar doların 90 milyarı içeride kalacak..hem türkiye çok güçlenecek hemde küresel enerji baronları bu işten büyük zarar görecekler..

o yüzden greenpeace tarzı örgütleri kullanıyorlar..

mesela greenpeace'in savunduğu 5 söylemin 3 doğruysa, 2'si yanlış..Yani öyle birşeyki, size karşı inandırıcı olmak için arada doğru şeyler de söylüyorlar..ama asıl amaç o araya sıkıştırılmış yanlışta gizli..o yanlış, asıl amaçlarıdır..

tıpkı bir insanı zehirlemek için portakal suyu kullanmanız ve portakal suyuna zehir karıştırmanız gibi..karşınızdaki kişiye zehiri içirmek için portakal suyu da içirmeniz gerekir..işte greenpeace'in taktiği budur..

hayvan türlerini koruma, deniz ve çevre kirliliğini önleme vb konularda hemfikirim kendileri ile..

ama nükleer enerji konusunda asla hemfikir değilim..

süpergüç olmak için nükleer enerjiye geçmeniz şarttır..nükleer enerjiyi eleştiren insan ya cahildir yada vatan hainidir..

çok net..
Dunya da en çok nükleer başlık ve nükleer atık bulunduran ülke amerikadır. ilk önce amerikadakileri kaldırtsınlar ondan sonra gelişmeye çalışan ülkelere gelsinler. Greenpeace, kukla bir örgüttür.
greenpeace; safdilleri kandıran ve örgütleyen, onların iyi niyetini kullanan özünde art niyetli bir örgüttür, dolayısıyla her ülke için değil ama "vatana göre" hainlik yaptığı da doğrudur.
(bkz: rainbow warrior)
oldum olası kıllandığım ihtimal. kökü dışarıda olan veya fon alan hiç bir kurum/kuruluşa güvenmiyorum altlarından bir şeyler çıkıyor.
recep tayyip'in vatan sevdalısı olması kadar yanlıştır. greenpeace her alanda doğayı korumayı ve onunla alakalı olmak üzere insanları bilinçlendirmeyi görev edinmiştir. her görüşüne katılıyorum ama nükleer enerji karşıtlığına katılmıyorum ve bu yüzden greenpeace vatan hainidir cümlesi ne kadar mantıklıdır, tartışılmaz bile. mantıksızlık diz boyu.