1. 1.
  yarım asırdır her türlü kalkınmaya yönelik adımları engellediniz. şimdi, greenpeace denilen görünürde yeşil ellerinizle hazırladığınız, aynı oyunların farklı versiyonlarını uygulamaya çalışıyorsunuz ama buna boyun eğmeyeceğiz. sen önce git kendi ülkende hali hazırda çalışan 104 santrali ve yapılmakta olanlarını protesto et diyen, artık tahammülü kalmamış türkiye cumhuriyeti vatandaşının isyanıdır.

  biz tartışırken adamlar 438 reaktör yapmışlar. 54 adet inşaası devam eden, 148 adet te planlanan reaktör var. biz de 2 tane olsun mu olmasın mı diye tartışıyoruz. afiyet olsun. uyumaya devam edelim çevreciyiz biz.

  http://www.world-nuclear.org/info/reactors.html

  ek: linkte verilen sayfa güncellenmeye devam ettiği için, entry de belirtilen verilerle farklılık gösterebilir.
  32 -14 ... donen bir kayaya robotla gelen
 2. 2.
  greenpeace denen organizasyonun türkiye ayağının tamamen yabancılardan oluştuğunu sanan kişi söylemidir.
  herkesin greenpeace'i kendine.yani onların kendi ülkeleri burası oluyor zaten.
  8 -3 ... sweety todd
 3. 3.
  nükleer enerji tehlikelidir zira ülkemizin kalkınmasını hızlandıracaktır,*o yüzden greenpeace in hiçbir zaman kabul etmeyeceği istektir.
  8 -1 ... mukerrer
 4. 4.
  (bkz: seyfi solukal)
  -1 ... system error
 5. 5.
  yeşilmiş barışmış... bıraksanıza bu işleri. kimi kandırıyorsunuz siz... savaşan şahinler akıl çeliyor yurdumda. hakkı var evet: greenpeace çek artık o pis ellerini ülkemden...
  5 -2 ... abdestsiz
 6. 6.
  - krin pizz çek pis ellerini ülkemden!
  + hacı polis götürüyor bizi eller kenetli kelepçede zaten.
  - nükleer istiyoz biz götümüzün dibinde size ne?
  + hadi ya?
  - katip benim, ben katibin siz ne lan!
  + bu radyasyondan bi sonraki aşama amirim ben pişmanım salın beni.
  4 -9 ... fikrimfirarda
 7. 7.
  yabancılardan ve o yabancıların söylediklerinin peşinden giden vatandaşlarımızın desteklediği örgüte karşı çıkan insan söylemidir. bu vatandaşların çoğuda her ne hikmetse söylemde abd karşıtıtıdır. ama araştırmadan dinlemeden yeşil lafını görünce en önde giderler. nükleer teknoloji kalkınma için gereklidir ve de güneş ve rüzgardan olmasa bile hidroelektrikten daha yeşildir. diğerleri de zaten ekonomisi bizim gibi olan gelişmekte olan ülkelere yetmez, gelişmiş ülkelerin tercihleridir.
  1 ... donen bir kayaya robotla gelen
 8. 8.
  işin komik yanı bu arkadaşlar sürekli türkiye gibi nükleer santralin "n" sinin bulunmadığı ülkelere en büyük baskıyı yapmaya çalışırlar. Ulan birinizde gidip amerika'da bir nükleer tesisi falan işgal etsenize, daha tek bir tane santrali bulunmayan türkiye'de işiniz ne?

  Ayrıca bu arkadaşlar türkiye'nin gelecek 10 yıldaki 300 milyar dolarlık(petrol hariç) enerji ihtiyacını ceplerinden karşılayacaklar galiba.
  4 -1 ... lorenzo
 9. 9.
  benim öğrenci bursuyla kaldığım evde daha ucuz elektrik kullanmamı istemeyen nükleer enerjinin en çevreci çözüm olduğunu anlayamamış bünyelere gruplara serzenişim isyanımdır.

  o barajların hiç zararı yok zaten.hiçbirisi doğadaki baraj geçen bölgelere has hayvanları bitkileri yok etmiyor.o yok olan bitki ve hayvanlar nedeniyle ekosistemde bozulma da olmuyor.barajlarda çok çevreci hakikaten.

  yapın lan şu nükleer santrali de *ik kadar ermenistandan elektrik almayalım...
  5 -1 ... youarelikelytobeeatenbyagrue
 10. 10.
  yurdum erkeklerinin genellikler karı düşürmek ayağına katıldığı zımbırtı. bütün gelişmiş ülkelerin kullandığı nükleer enerjinin türkiye ye getirisi şüphesiz ki büyük olucaktır. ''yek yeaaa zehirliyceniz, kanser bik bik'' diye ötenler fazla uzağa gitmesin wikipedia da hangi ülkenin kaç nükleer santrali var, kim kurmak üzere yazmakta.
  2 -2 ... fuck for fun