Advertisement

 1. 1.
  efendim bu anime, anime tarihinin bence ilk 3 üne girmeyi hak etmiş animedir. Mangası yetmemiş animesini yapmışlardır, oda kesmemiş dizisini çekmişlerdir, en sonda filmini çekerek son noktayı koymuşlardır. anime Eikichi Onizuka isimli 22 yaşındaki bir japonun hayat hikayesini anlatır.
  --spoiler--
  eski bir çete üyesi olan onizuka bir gün yeter ulan hep etrafım kıllı motorcu erkeklerle dolu, artık bir liseye gidip şöyle genç güzel kızların arasında öğretmenlik yapayım artık demiş ve olaylar gelişmiştir. Bu onizukanın temel amacı 40 yaşına geldiğinde 16 yaşındaki bir kızla evlenmektir, böylece 50 yaşına geldiğinde kız 26, 60 yaşında yani cinselliğinin son devresinde kız 36 yaşında yani cinselliğinin optimum devresinde olacaktır. lakin olaylar istediği gibi gelişmez ve lise yerine orta okul öğretmeni olur. oldukça sorunlu bir sınıfa hoca olarak verilir ve birbirinden komik aynı zamanda duygusal olaylar gelişir. onizuka bu sınıfa kendisini sevdirmeye çalışır ve karşısında ondan nefret eden öğrenciler olsa bile onlara sevgiyle ve safça yaklaşır, ve finalinde kendisinden en çok nefret eden öğrencisi bile onu sevmek zorunda kalmıştır*. başlıca karakterleri urumi kanzaki, kikuchi, fuyutsuki, ryuji, miyabi, murai, yoshikawa ve tomokodur.
  --spoiler--

  büyük küçük denmeden izlenir ve gerçekten hayran kalınır, çoğu zaman gülünür, bazen hüzünlenilir. olmamış denebilecek bir bölümü yoktur ve tadında bitmiştir. giriş müziklerinden biri olan driver's high ise kesinlikle dinlenmesi gereken bir japon parçasıdır, hiç birşey anlamasanız bile sizi sizden alır, başka yerlere götürür.
  4 ... delismen
 2. 2.
  12 bölümlük live action'ıda vardır. manga'sı animesinden daha başarılıdır.
  1 ... suran
 3. 3.
  onizuka sensei 22( nicu -ni) zai.
  2 ... soniamania
 4. 4.
  Daha önce animeden uzak duran,hatta nefret eden arkadaşlarımı bile ilk bölümünü izlettikten sonra bağımlısı yapan, her bölümü açtığımda ekran başına çivileyen, klasik animelerde görülen robottur büyüdür vs. şeylerden uzak duran(Herhalde onun da etkisi var), şukela anime.
  1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 5. 5.
  Kesinliklle Anime serileri arasındaki bestseller(yanlış olabilir) olacak bir yapıt.

  Eski bir motosiklet çetesi üyesi, Eikichi Onizuka’nın hayatında tek bir amacı vardır. “En iyi öğretmen” olmak. Zar zor girmeyi başardığı okuldan, aynı şekilde zar zor mezun olup eline diplomasını alır. iş için başvurduğu ilk okulda kötü bir tecrübe geçirir ve kendini yollara vurur. Ama bilmediği şey okulun müdürünün Onizuka’dan etkilenmiş ve onu işe almak istediğidir. Bunu haber alan Onizuka tam gaz okula geri gider ve işi alır. Ama ne yazık ki Onizuka’nın hayalini kurduğu cici öğrencilerin yerinde okulun en problemli ve öğretmenlerden nefret eden sınıfı vardır. Onizuka’nın işi bu sınıfı adam etmektir. Ne de olsa Onizuka “En iyi öğretmen” olmak için çabalamaktadır bu da bunun için iyi bir fırsattır. Anime.gen.tr den alintidir
  2 ... anijad
 6. 6.
  google da "top anime list" gibi aratıldığında forumların yaptığı anime listelerinde genellikle göze çarpan bir animedir...

  -yazarın notu-
  seyretmek isteyip seyredemediğim , güzel olduğunu çok duyduğum bir anime dizisidir... (bkz: 07 Ghost) bitsin hemen ona başlayacağım
  1 ... svsilence
 7. 7.
  en sıkı animeseverler için bile, izlendiği vakit ilk beşe oynayan bir seridir. kahramanımız -demeye dilim varmıyor- eski bir motosiklet çetesi lideridir. güzel ve genç kızların bulunduğu bir okulda öğretmen olma hayalinin altında, kesinlikle bir takım cinsel arzular aranmamalıdır. her ortama "Onizuka eikichi, ni ju ni sai, dokushin desu, yoroushiku" repliğiyle girer. japonya'nın en iyi öğretmeni olmak için girdiği yolda daha ilk virajda öğretmen düşmanı bir sınıfa toslar. ama bir öğretmenden beklenmeyen sıradışı yollarla, sorunların üstesinden gelir ve karşıtlarını tek tek kendi safına çeker.

  ayrıca onizuka'nın gençlik dönemini, arkadaşı ryuji danma ile birlikte lise serseriliğinden motosiklet çetesi liderliğine giden yolu, oni-baku efsanesini anlatan shonan junai-gumi isminde beş bölümlük bir ova'sı mevcuttur.
  4 ... palmera
 8. 8.
  çok fırlama bir ana karaktere sahip olan animedir. Eikichi Onizuka'nın öğretmenlik maceralarını konu edinmiştir. openingleri güzeldir. gto opening'te tuvaletten çıkış sahnesi yarmaktadır.
  1 ... akrep
 9. 9.
  43 bölümlük animesinden sonra gto: shonan 14 days adı altında manga olarak devam etmektedir. ingilizcesi olmayanların okumakta sıkıntı çekebileceği bir durumdadır. bunun sebebi de sanırım, 45 bölüm olmasına rağmen türkçe olarak editleyecek kimse olmadığı için.
  ... akrep
 10. 10.
  onizuka hayatımda gördüğüm en serseri, en sapıklı öğretmen olup, hayatının anlatıldığı harikulade animelerdendir.

  mükemmellik sırasında bleach ten sonra death note dan önce gelir.
  ... grazia