bugün

yerinde bir pazarlama hamlesidir.
(bkz: Pozitif ayrımcılığın amına koymak)
meslekleri kadın ve erkek mesleği diye ayırıp kadınları aşağılamaktan başka bir şey değildir.

ayrıca (bkz: haremlik selamlık) reklamı yapıyorlar akıllarınca.
bu reklamla sadece türboşlara kellik şampuanı satmaya kadar düşer umarım kazançları.
(bkz: türkiye laiktir laik kalacak)
daha da gratise gitmem.
yanlış hamle bence getir oraya yakışıklı çocukları bak bakayım gelmeyende gelmiyormu.
Yüzde Yüz yalandır. Mağazalarda bayan çalıştırabilirler ama lojistik departmanında s.ke s.ke erkek çalıştırmak zorundalar. Kadınlar yük taşıyamaz.

S.ke s.ke derken yani mecburiyet anlamında...
pozitif ayrımcılığın geldiği son nokta. yarın öbürsügün biz güzel kadınları veya yakışıklı erkekleri de çalıştıracağız diyebilirler saçma sapan argümanlar ileri sürerek.
Feministliğin zirvesine çıkmaktır.
yarraktis.
Teyzeler filan da çalışıyor, görüyorum arada. Kadın istihdamına büyük destek sağlıyor.

Genel müdürlüğünde erkekler çalışıyor, biliyorum. Zaten mağazada kadın çalıştırıyoruz demiş. Lojistik vs de erkek çalışıyordur, aksini iddia etmemiş.

Neye tepki göstereceğinizi şaşırmışsınız.

Tebrikler gratis.

Edit: bu arada zorunlu olarak açıklama gereği duyuyorum. Şu ülkede birçok kadın sırf maddi dayanağı olmadığı için erkeklerin bedensel, duygusal ve psikolojik şiddetine maruz yaşıyor. Asgari ücretle bir mağazada çalışma fırsatı verilmesi ve bunun desteklenmesi sizi neden bu kadar rahatsız etti? Anlayamıyorum, kusura bakmayın.
Müşterisi ekseriyetle kadın olan bir firmanın, şu an yaşanan iki yüzlülüğü de hesap ederek ortaya koyduğu reklam çeşidi.

Bunun aynısını sadece cinsiyeti değiştirerek herhangi bir başka firma söylesin, anında linç yemezse bir şey bilmiyorum. ne gariptir, söz konusu erkek olunca faşist kesilen belirli bir kesim varken kadınlara yönelik bu tip ayrıcalıklar gerçekleşince sus pus olunuyor.

Hah, zerre umrumda değil. Isteyen istediği cinsiyette bireyi çalıştırır. Ancak dediğim gibi, aynısı erkek olunca da tepki göstermeyeceksiniz.
Yoksa oynamam.
böyle bir olay yok arkadaşlar tamamen asparagas haberdir.
3-4 ay dayanabilmiş ve istifayı basmış eski bir Gratis çalışanı olarak söyleyebilirim ki; yalnızca mağazalar için geçerli ve eksiklikler içeren bilgilendirmedir.

Eksik kısımları ise, bu kendince haklı olduğuna inanıp, milleti de inandırmaya çalışan aşırı pozitif ayrımcılık yapan firmanın mağazalarında çalıştırdığı kadınlara; ağır yüklü kasalar taşıtmak (hamile ve hatta çocuğunu düşürecek dahi olsa), ürünleri raflara dizdirmek, hırsızlık gibi durumlarda hatası olmasa dahi personelin tümünden ücret kesintisi yapmak, en ufak hatalarında örneğin bu ürünün yeri burası değil vb bahaneler ile verdikleri üç kuruş primi kesmek için bir yerlerini yırtan erkek bölge müdürlerinin varlığından da bahsetmeleri gerekiyordu.

Ayrıca; Özlem adında bir iK Müdürü'nün beyanına göre kendi isteğinle ayrılsan da bir daha asla o şirkette herhangi bir pozisyonda çalışamayacağını belirttiği kurumdur Gratis... Evet evet tekrar başvurdum ve bu yanıtı aldım. Ama yazdıklarım intikam amaçlı olmayıp hakikaten yaşananlardır. istenirse herhangi bir mağaza çalışanı ile görüşüp teyit edilebilir.
E bizim gratisin kasiyeri erkek?
Yoksa? Tövbee.
Anlamsız söylem. Ben de haremimde yüzde yüz kadın çalıştırıyorum ama çıkıp da duyuru yapmıyorum.
güncel Önemli Başlıklar