bugün

sadece grafikleri ellemişler. oyunun sesleri, fizikleri vs. hiç ellenmemiş. fıs olmuş. bari ragdoll ekleyip sesleri hd seviyeye çekselerdi. grafikleri çok tatlı ama.
açık araba kapılarının nesnelerin içinden geçmesiyle, binalara giriş çıkışlardaki gereksiz loading ekranlarıyla, kütük gibi animasyon fizikleriyle gerçekten de eski günleri aratmayan bir oyun olmuş. (bkz: #45178382) Bu entrymde bu oyuna gta 4 ve sonraki rockstar oyunlarında kullanılan ragdoll fiziği gelmesi lazım demiştim. Ancak adamlar tarihi geçmiş fiziksel mekaniklere hiç dokunmamışlar. olduğu gibi duruyor. Ulan çok mu zordu açık olan araba kapısı bir yere çarptığında çarpmanın etkisiyle kapının kapanması veya kopmasını eklemek?

Oyun unreal 4 motoru kullanılarak yapılmış ancak halen gta 3'de arabanın açık olan kapısını sağa sola keskin dönüşler yapıp oluşan ivme ile kapatamıyoruz. Bu son dediğim şeyi orijinal vice city ve san andreasda da yapabiliyorduk bu arada ama adamlar hazır remaster yapmışken buna da bir el atalım gta 3'e de getirelim bunu dememişler. Bu sadece küçük bir örnek. Rezillik yemin ederim. Oyuna sadece ışık, çözünürlük, minimap güncellemesi ve kontrol güncellemesi gelmiş başka bir yenilik yok. Fizik mekaniğine hiç el atılmamış. Elbette remaster ile remake farkını biliyorum ancak remastered'a göre bile oldukça yavan bir yapım olmuş. Karakter aracın kapısını açarken kapı kolu ile kapıyı açmak için tuttuğu yer arasında iki metre mesafe var afedersin. Yine bunun gibi birçok tarihi geçmiş kütük mekanikler olduğu gibi duruyor. Hiç bir iyileştirme yok. Yine eski silah seslerini de olduğu gibi koymuşlar.

Mükemmeliyetçiliği ruh hastalığı seviyesinde olan rockstar'a bu durum hiç yakışmamış. Tek iyi yanı unreal 4 altyapısı sayesinde modçulara gün doğmuş olması. ileriki zamanlarda bağımsız modçuların bu oyunu çok daha iyi hale getireceğinden eminim. Umarım insanların tepkileri rockstar'a ders olur. Bir rockstar fanboyu olarak ben beğenmedim. çok daha iyi olabilirdi.
Tam bir para avı. Başka bir şey değil. Gerçekten özene bezene iş yapan bir firmanın şöyle bir şey çıkartması çok şok.
özenmemişler, uğraşmamışlar. tamam olabilir her remaster iyi yapılacak diye birsey yok. ama şuna yeni çıkmış aaa oyun fiyatı çekmek, adam akıllı grafik geliştirmesi olmadan eskiden 64 mb ekran kartlarında çalışabilen oyunların sistem gereksinimlerini rdr2 seviyesine çıkarmak kötü niyetliliktir.
(bkz: #45172222) numaralı entryme ek olarak;

Grafiklerle birlikte oyunda mutlaka mekanik iyileştirmeler de yapılması gerekiyor remastered da olsa oyunu bu kadar yüksek hype'ın yaratmış olduğu hayal kırıklığından ancak ragdoll fiziklere sahip olması kurtarır ki benim için bu durum grafiklerden bile önemli. Araç hasarları ve karakter animasyonları önceden ezbere kodlanmış mekaniklerle değil euphoria fizikleri ile gerçekleşmeli. Bu dediğim husus çok önemli umarım 22 ekimden oyunun çıkacağı 11 kasıma kadar bu konuya el atılmış olur. Yoksa bu oyun bu kadar hype'ın altında ezilir.
heyecanlandıran ama fiyatı da gereksiz pahalı olan oyun.

yakında malum yerlere düşer.
Ağlatan oyun

https://youtu.be/A0RX1oT4aNo
ayy, rockstar’ın bi bok yaptığını göstermek için unreal engine’de shader ve hd mod takıldığı 3 klasik gta oyununun definitive versiyonları. özellikle tommy plastik oyuncak gibi duruyor oyunda.

sadece iyi olan tek yanı, oynanışın diğer 3 oyuna göre daha iyi koordine edildiği ve gta 5 benzeri bir oynanış mekaniğine sahip olduğu. onun haricinde git gta san andreas’a sa directx 3.0 ve hd texture pack yükle, al sana definitive edition.

bir de taşak geçermiş gibi 530 liraya satışa koymuşlar oyunu. lan angut herifler, iki shader tek lightning bi de hava durumunu gerçekçi yaptınız, hadi tamam oynanışı da değiştirdiniz ona da okeyim, ama aynı hikaye, aynı karakterler ve aynı şehirlerde sırf yüksek grafik ve düzeltilmiş oynanış için 530 lira ödeyecek kadar dangalak mıyız lan biz?

tabii, rockstar eninde sonunda bu oyun patlar diye epic’e “aa yaptığımız oyun satılmadı hadi satışları arttırmak için millete bedava dağıt” diye gidecektir gitmesine de, yani aklı başında olan bir oyuncu bu oyuna 530 lira vermek yerine, crack çıkmasını bekleyecektir.

ki need for speed 2015’e halen crack bekliyoz, oyun online tabanlı single player olduğu için de kırılamıyor amk.
Sistem gereksinimleri;

Minimum
işletim Sistemi: Windows 10 64-bit
işlemci: Intel® Core™ i5-2700K / AMD FX-6300
RAM: 8GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 760 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
Depolama: 45GB

Taviye Edilen
işletim Sistemi: Windows 10 64-bit
işlemci: Intel® Core™ i7-6600K / AMD Ryzen 5 2600
RAM: 16GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 4GB / AMD Radeon RX 570 4GB
Depolama: 45GB
gürkansız hep yek olmaz
trevorsuz gta olmaz.

beni hayal kırıklığına uğratmış oyundur. bir aksilik çıkmazsa 2022 hadi bilemedin 2023 hadi en geç 2024 de oynayacağım oyundur.
Ulan ben ki velet zamanımda vice city’de Tommy vercetti’yle albayın kızıyla piksel piksel fantezi yapmış adamım, ben ki san andreas’ta karakoldaki dildoyla ekipler amirini dövmüşüm, lan sabah oğlum dedi. Baba yeni gta çıkmış dedi. Ama Trevor yok herhalde dedi. Trevorsuz gta olmaz dimi baba dedi. Yutkundum, boğazım düğümlendi. Olmaz ya elbet dedim.

iki neslin hayaliyle oynuyorsunuz, trevorsuz gta olmaz ulan!
Gözlemlediğim kadarıyla trailer çoğu kişiyi hayal kırıklığına uğratmış. Rockstarın yaptığı tek hata oyunları remake değil de remastered olarak çıkartacaklarını açıkça belirtmemiş olmaları. Bu yüzden millet gereksiz hypelandı. Oyunun sistem gereksinimleri sızınca kapladığı disk boyutundan gta 4 ayarı bir grafikle geleceğini tahmin etmiştim zaten (fizik motoru anlamında gta 4 kadar başarılı olur mu onu bilemem) ki kendileri de orijinal görünüme sadık kalacağız diyerek oyunun bir remaster olacağını hafiften belli etmişlerdi zaten. Oyun zaten söylentiler çıktıktan 2 ay sonra release ediliyor amk ne bekliyordunuz? Remake dediğin olay en az 2-3 yıl alır. Bu remaster zaten rockstarın yeni şubesi rockstar dundee tarafından yapıldı. Gta serisini yapan rockstar north muhtemelen senelerdir gta 6'nın argesini yapıyor. Mis gibi remaster işte çıksın da oynayalım amk bundan güzel remaster mi gördünüz? Fiyata gelince bence de fiyat pahalı ama sormazlar mı adama dolar kuru neredeyse 10 iken ne bekliyordunuz diye?
evet aynı oyunlar ama beklediğim kadar kötü grafikler ile karşılaşmadım ben sadece upscale edilmesini bekliyordum.

gta tarzına uygun biraz cartoon ortam var bence güzel rockstar yine beni şaşırttı.

ama oyun 1000 tl olacak bakın görün.
Hakkında yeni bir video yayınlanmıştır rockstar tarafından. Gta 3'ün tam 20. yıl dönümüne denk getirmeleri elbette manidar.

video: https://www.youtube.com/w...;ab_channel=RockstarGames
70 dolara çıkacakmış çıkınca 1000 tl edecektir.

aynı oyunların upscale edilmiş versiyonları olacaktır çok fazla birşey beklemeyin.
günlerdir deliler gibi heyecanla beklediğim, çıkar çıkmaz alacağım oyun.
rockstar'ın duyurduğu grand theft auto iii, grand theft auto vice city ve grand theft auto san andreas hd üçlemesi.

görsel

https://twitter.com/Rocks...tatus/1446490576896073728