bugün

alım gücü olmayan halkın düğün vb. için aldığı 1 gramlık altındır.
102 liraya yükselmesiyle yakınımsı uzak akrabaya hediye edilmesi tarih olmuştur.
karlı yatırımdır.
altın yatırımı için küçük bir adımdır.
Her ay alcaz bakalim birer gram...
kuyumcu olan eniştemin bana: "Bütün paranı yatır değerlenecek" dedikten sonra, ertesi gün 45 TL zarara girdiğim yatırım aracıdır.
24 ayardır. şu anki fiyatı 100 lira kadardır.
şu an 148 tl civarındadır.

aslında dolar sayesinde rekor seviyeye gelmiştir.

ons altın 1350 dolar seviyesinde iken yine 147 rakamını görmüştü. şu an ise ons altın 1195 usd olmasına rağmen dolar sebebi ile yine aynı seviyededir.
90 liraya düşmesi gereken gramdır.
ölmek var 150 görmeden çıkmak yok. hatta bir kaç puanlık düşüş daha olursa itina ile girilecektir. dolardan mütevellit bugün bir kaç puan daha düşüş bekliyorum. makas dahil 145-146 alım için fırsattır.
Bir iki hafta içinde 165'ten şu an 152 seviyesine gelmiştir. Yukarıda bekleyenler 170 geleceğini ifade ediyorlardı. ilginçtir. Hatırladığım kadarıyla geldiği noktalar 127, 148, 138, 148, 165, 152.
15 inden sonra gram fiyatı 165 i geçecek değerli maden. yatırım tavsiyesidir.
189 tl dir.
Gram altın, 1 gram altın ile temsil edilen değer miktarıdır. Şu an ki fiyatı ise 247.37TL'dir.

Buradan takip edebilirsiniz gram altını: https://piyasa.paratic.com/altin/gram/
bir de şunu takana bozuluyorsunuz. 250 tl az mı layn
vaktiyle gramı 18 tl idi. Ben ilkokul 4. Sınıftayken.
Çeyrek altının çeyreği. 400 tl verip çeyrek altın alamayanların imdadına yetişmiştir.
Varlığı insana güven verir.
273 alımına alarmı kurduğum, sindim köşeye bekliyorum. bir hafta sonra 283 olur muhtemelen. al sat al sat sonra ver elini isviçre alpleri.
275 lerde olan değerli maden. alım hedefi 273. piyasa tahmini olanlar yazabilirse iyi olur.
kasım ayı başında 260 lara düşecek olan değerli maden.
satıldığında işçilik parası düşülmüyor sanırım. yatırım yapılacaksa çeyrekten daha mantıklı.
dolarda kaldığım için çok pişmanım. şimdi geçsem diyorum kesin ben geçtim diye dolar tavan yapar, altın düşüşe geçer 6 ay zararda beklerim.
Ülkede en iyi birikim yapma yöntemidir. Para olarak biriktirsen değer kaybı büyük, borsa, döviz takibi zor. Altın çok büyük düşüşler yaşamaz, banka hesabı oluşturur minik minik alırsın. Kuyumcuda bozdurmak gibi de değil, 1-2 farkla satarsın. Mis, suya sabuna dokunmadan birikim.
306 lira oldu daha da yükseliyor.