1. 1.
  Guzel sanatlar fakültesinde bir bolüm.
  1 ... vegmas
 2. 2.
  grafik tasarım yapan kişiye grafiker denir.
  (bkz: grafiker)

  http://www.grafist.net
  -1 ... marla singer
 3. 3.
  grafik tasarım: yazı, resim ve desenlerin grafikerin hayal gücüne bağlı olarak estetik bir şekil de bir araya getirilmesi işidir.
  4 ... marla singer
 4. 4.
  feci baş ağrısına, zaman zaman kıl dönmesine sebep olan, bilgisayar başında bir ömür çalan güzel bir meslektir. mesleğimdir.
  ülkemizde bu işi yapan çok insan vardır. bunun sebebi her photoshop öğrenenin kendini grafik tasarımcı zannetmesidir.
  halbuki bu işin özü bilgisayar programlarından çok uzaktadır, tasarım fikir işidir.
  4 ... wowozange
 5. 5.
  şu anki fiyatı yedi buçuk ytl olan, bünyesinde tevfik fikret uçar, emre becer, namık kemal sarıkavak gibi değerli isimleri barındıran aylık görsel iletişim kültürü dergisi.
  şöyle demişler bir de: "grafik tasarım dergisi, grafik tasarımın içinde yaşadığımız çevrede fark edilmesini sağlamak, uzmanlık gerektiren farklı disiplinlerden oluşan bir alan olduğunun altını çizmek ve grafik tasarımına bilinçli yaklaşımı oluşturmak adına yayımlanmaktadır."

  http://www.grafiktasarim.org
  ... philemon
 6. 6.
  (bkz: bak dergisi)
  ... okuzcuk
 7. 7.
  görsel yolla mesajı etkileyici bir şekilde iletmektir.
  1 ... inkpinkzink
 8. 8.
  sanattan farklı olarak belli kurallar çerçevesinde oluşturulması gereken ve anlaşılma kaygısı taşıyan görsel iletişim disiplini.

  bir başka deyişle: (bkz: görsel iletişim tasarımı)
  2 ... arson
 9. 9.
  Grafik tasarım bölümü çok eğlenceli ve zevkli bir bölümdür. yaratıcılığınızı gelişitirir ama sürekli resim çizmek ve bilgisaray başında durmanız gerekir, bu yüzdende çok yorucudur. olsun her güzelin bir kusuru vardır.
  3 ... allegro9
 10. 10.
  mesela şubat tatilinizi zaten ödev yaparak geçireceğiniz için finaller biter bitmez zar zor bulabildiğiniz 4 gün içinde şubattan önce ailenizi bi ziyaret ettirip, sonra da perşembe teslim edilmesi gereken ödev için çarşamba günü geri döndürtüp ödev başında sabahlatır bu bölüm. sonra evden çıkmaya 1 saat kala ödev biter ve uyku basar. o teslim edildikten sonra da ortalama 14 gün süren 15 tatil ödevine başlancaktır.

  adit: yahu bunun nesini eksilediniz arkadaş.. cümlede karışık olsa da anlam bozukluğu yok bişey yok. ödevi çok abartmış desen, hala uğraşıyorum. hesaplarıma göre de sabahlayarak 4 günü daha var. bi de eksi yedik be. *
  8 -1 ... lesterpolfus