bugün

sevilen kisiye asiri sevgi besleme ve baglanma durumunda gelisebilecek durumdur. en güzel bir seydir.

edit: genc capkinlar rahatsiz. *
(bkz: gözün sevgiliyi görmemesi)
aşkın körlük halidir.
ancak süresi ağrı kesicinin bünyede yarattığı etkiden az biraz uzundur günümüzde..
ayrıca der ki nerdee o eskinin saf ve masum aşkları?? nerdedir hakikaten..
sevilen kişi için zaman zaman işkence olabilecek durumdur.
var mıdır halen daha böyle sevenler emin değilim aslında. nice sevgilisinden başka kimseyi görmeyen aşıklar yarım doz diazem sonucu unuttular kimi sevdiklerini.

aşk kitap yapraklarında kaldı galiba azizim.
her insanda bulunmayan sadık olma halidir. aşk sadakat ister.
sadık olmayan sevgiliyi değil kendini kandırır.
halen böyle sevenler nadir olsa da vardır. Çoğu nadir bulunduklarının farkındadır. Farkında olmadan böyle sevgileri harcayanlara yazık olmuştur. onunla birlikte olmasını tasvip etmeyen herkesin terk edilmesidir. Duruma ana, baba, kardeş, arkadaş dahildir.
baktığı her yerde sevgilisini gören,
sürekli onu düşünen,
onunla yatıp onunla kalkan,
rüyalarında hayallerinde herşeyinde onu gören sevgilidir.
ve tek isteği onunla bir ömür geçirmektir.
(bkz: hayatın anlamının sevgiliden ibaret olması) *
kimileri sadakat, aşk meşk falan filan olarak tanımlasa da, eğer karşınızdaki sevgili konumundaysa gözün dışarda olması doğal karşılanabilir.herşey mübahtır, en iyisini bulana kadar...
deyim değil de, eylem haline geldiğinde "biraz da etrafına bak." diye uyarılmaya neden olabilecek durumdur.*
baktığı her yerde onu görmektir. aşkın en kör hallerinden biridir.
sevdiğinde kendini bulan kişinin içinde bulunduğu haldir.
Pek yaygın olmayan bir durum .
(bkz: bir kişi hariç herkese şaşıyım)
büyük cesaret isteyen durumdur. eğer sevgiliden tekmeyi yerseniz. artık her ilişkiniz de daha dikkatli davranırsınız bağlanmak istemezsiniz. sonunun aynı olacağını düşünürsünüz.
bu devirde zor görülen bir durumdur. nerde o eski sevdalar...
günümüz coğrafyasında sayıları iyice azalmış olup, yakın tarihte soylarının korunma altına alınmasını merekla beklediğim topluluk.
bilim adamları tarafından sevgilisine sadık kalmasını ne sağlıyorsa beyinlerinde o maddelerin labaratuvarlarda çoğaltılıp dünyadaki tüm erkeklerin beyinlerine yüklettirme taraftarıyım len ben.

evet sözlük yedim ben kafayı akşam akşam.

(bkz: öyle erkekler gördüm ki aslında yoktular)
tam doyum sağlayan sevgili sahibi olma durumudur.