bugün

bir göz teması ile içine kurt düşer ve kavgadan çekinmeyenlerin gözünün üstünde kaşın var bahanesi gibi kavga etmek için bir bahanedir.

onlar için bir bakış her şeyi değiştirebilir. sorular belirir anında !

+ (monolog) neden bakıyor lan bu ? sümüğüm mü akıyor ? gay olduğumu anladı... yok yok nerden bilecek... neyse yanımda döner pıçağa var neyse ki... biraz daha bakarsa çekerim valla... gene göz göze geldik lan... kesin anladı gay olduğumu !

- (monolog)göz göze geldik herifle hala bakıyor ya... neyse ben bakmayım... dur lan merak ettim hala bakıyor mu ?... valla bakıyor... belalı bir tipe benziyor... dur lan yoksa benim hatuna mı bakıyor ! neyse ben hümanist biriyim... gazetelerde okuyoruz bunlar keser adamı valla... o ne lan !

+ ne bakıyon dik dik ananı mı s.ktik
- ne münasebet ?!
+ ne den la sen
pata küte...

işte olay böyle sonuçlanır. göz teması kurularak çıkan kavgaların diyaloğu ve monolkları deşifre edilmiştir.
sokak içinde yapabilecekleri herhangi bir serserilik kalmadığını gören piçlerin, can sıkıntılarını gidermek amacıyla giriştikleri piçliklerden biridir. eğer arkadaş grubundan bağımsız olarak geziyorsa bu serseri, dalınmadan önce bıçağı var mı yok mu kontrol edilmelidir. zira bok yoluna gitmeyi kimse istemez şu zamanda.
başıma gelmiş bir olaydır. şöyleki

4 arkadaş kahveye batak oynamaya giderler. yan masada gençlerin esprilerine maruz kalan yaşlı bir amca vardır. iyice çileden çıkmıştır. gayri ihtiyari dönüp bakılır. amca fırsattan istifade:
-ne sert sert bakıyorum yiğenim.
ehliistirahat:
-sert sert bakmıyorum amca(baksam ne olacak bir vursam çeyreği boşa gidecek)
amca:
-yok yok bakıyorsun derdin ne senin
e:
-yok bakmıyorum ya sana öyle gelmiş amca
a:
-he bakıyorsan bilelim yiğenim
(bkz: gel bi konuşcaz gerilimi)
Rakip takımın iki oyuncusu gözleri ile birbirlerini yemektedirler.Yahu kaçsak mı yoksa bunlar göçürtecek bizi diye kara kara düşünceler peydah olur.
-Ne bakıyo'n olum hiç mi hayatında kız görmedin!
-Şeey..Abi yani ben..
-Dıkşınnnn...
(Sözün bittiği yer)