bugün

büyük alışveriş merkezlerinde yada marka yerlerde çalışan tezgahtar modelidir.Armani, cacharel vb... yerlerde çalışanların büyük bir çoğunluğu sanki oranın sahibi *kendisi gibi davranıp müşterilere yukardan bakarlar. Erkek olanlarda bu sorun pek görülmez, daha bir esnaf davranırlar ama bayanlarda ise durum abartılmış halde yaşanır. Amaçlarıda bellidir, zengin bir müşteriyi bağlayabilmek. ısrarla zengin olmadığını düşündükleri müşterilere ordan alışveriş yapsalar bile bu götü kalkık durumu devam eder. daha detaylı bilgi için
(bkz: zaten bu para hep bu hanzolarda olur)
(bkz: kroyum ama para bende)
götü kalkmış müşteri modeli nden bulaşmış göt kalkıklığı halidir.

hadi onların sebebi var, paraları çok; iyi de, sana noluyor? denilesidir.

her iki model de kıldır, görmemişlik göstergesidir, aralarında ki tek fark, parayla adam olduğunu sanmak ile parayla adam olunacağını sanmaktır.
erkek geldiğinde - bak almicaksan boşuna kaldırma beni...
kadın geldiğinde - her çeşitte bir tane çıkariim, beğenirseniz alırsınız...
genelde lacoste,tommy,diesel gibi mağazalarda çalışan ağzı açlıktan kokan ama mağazanın verdiği ürünlerle kendini burjuva sınıfında hisseden ukalalık yapmaya çalışan tiplerdir.sık sık karşılaştığımdan davranışlarını biliyorum ve tavsiye ediyorum güler yüz göstermeyiniz,hayvan muamelesi yapınız ki testislerinizi bile yalayabilicek kıvama gelsinler.bunları itin götüne sokucaksın,insan muamelesi yapmayacaksın ki insanlığı öğrenmeye çalışsınlar.

(bkz: yavşak)
(bkz: tempra olmak)
güncel Önemli Başlıklar