bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kürtçe diye bir dil olmamasından muzdarip yapılmamış şey. kürtçe tamamında 5000 6000 günlük kullanımda ise 400 500 kelimeden ibaret ve içerisinde ermenice, farsça, arapça türkçe kelime dışında hiçbir kelime olmayan ablak ve çok kaba bir kuş lisanıdır.
  18 -15 ... abdullah
 2. 2.
  kürtçe diye bir dil olmadığından yapılmamış birşey. olsa olsa google translate dağ türkçesi yapılabilir. hem kürtçe dediğin 7-8 kelimeden oluşuyor. kürtçe diye bir dil yoktur. google uzatmasın işte ben yok diyorsam yoktur.
  3 -4 ... tetwanii
 3. 3.
  "Kürtçe diye bir dil yoktur" diyen zihniyet hergün kanal değiştirirken trt6'i görüyor mu? Evet görüyor. Peki kanaldakiler kürtçe mi konuşuyor? Evet kürtçe konuşuyor. bugün trt6'te yeşilçam sinemaları 7-8 kelimeyle nasıl oluyor da kürtçe'ye çevriliyor. Biri söylesin de herkes 7-8 kelime öğrenip kendine artı bir dil eklesin. haberler kürtçe olarak yayınlanıyor mu? evet yayınlanıyor. bütün bunlar 7-8 kelimeyle mi oluyor ey ahmak insan? trt6 "kürtçe diye bir dil yoktur" diyen zihniyetin gözüne sokuyor mu kürtçe'yi? evet hem de kökleme. Ondan önce de wikipedia tarafından kökleme sokulmuş zaten. * çok yakında kürt dili ve edebiyatı bölümü de açılacak mı? evet sike sike açılacak. binlerce yıllık tarihi olan bu dili yok sayan ahmak kafalılar kürt yazarların kitabını sike sike okuyacaklar mı? evet okuyacaklar. hem de 7-8 kelime dağarcığı olan bir dil olarak. *

  http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCrt%C3%A7e

  edit: eksi oy veren ahmaklar bi zahmet wikipedia'dan araştırsın bari. belki yüzleri kızarır.

  bilmemek ayıp değil faşist kardeşim. öğrenmemek ayıp.
  16 -30 ... haroon
 4. 4.
  kürtçenin resmi bir dil olmamasından dolayı gerçekleşmeyecek hayal.
  4 ... system error
 5. 5.
  kürtçeyi tanımıyor bunlar diye faşist dedikleri insanlara, sike sike kitap okutacaklarını söyleyen kürt faşistlerinin pek hoşuna gidecek olay.

  (bkz: faşiste faşist diyen faşist)
  4 -1 ... cnyt
 6. 6.
  insanlar kürtçe diye bir dilin varolduğu gerçeğini niye kabul etmemektedir anlamıyorum. discovery channel dünyadaki yok olup gitmekte olan dilleri araştırırken artık sadece 1 kişinin konuştuğu dili bile belgesel yapıyorken biz milyonlarca kişinin kullandığı dili yok saymaya çalışıyoruz. kürtçe diye bir dil vardır ve google da bunu görmezden gelmeyecektir. devlet işlerinde kürtçenin kullanılmasına tabi ki karşıyım ama böyle bir dil yoktur demek de çok saçmadır. devletin dili türkçedir, devlet dairelerinde türkçe konuşulur türkçe haberleşilir fakat benim evde ingilizce konuşmaya ne kadar hakkım varsa insanların kürtçe konuşmaya da o kadar hakkı vardır.
  2 -1 ... orchel
 7. 7.
  (bkz: wikipedia kürtçe)
  -1 ... niddhog
 8. 8.
  seçenekler arasında esperantoca veya danca dillerinin arasına kürtçe eklendiği zaman olacak durum.
  -1 ... babacarlos
 9. 9.
  Kürtçe diye bir dil yoktur demek ahmaklıktır. Neymiş Kürtçe bilmem hangi dillerden alınma kelimelerden oluşuyormuş. Bu entryleri girerken bile saf Türkçeden sadece birkaç kelime ya kullanıyorsunuz ya kullanmıyorsunuz. Önce gidin Türkçenin nasıl yürütme bir dil olduğuna bakın ! Bu sözlerin Kürtçe kuş dilidir diyen kuş beyinlileredir.
  3 -7 ... headbela
 10. 10.
  Katalanlar da bir devlete sahip değil ve kürtçe de yanılmıyorsam katalancadan daha fazla konuşulan bir dil olmasına rağmen katalanca var ama kürtçe yok.
  ... kelagerm