1. 1.
  ekşi sözlükte başlığı açılmış ve üzerine sayfalarca yazı yazılmış konu. google'ın telefonları dinlemesi ekşi de bahsedildiği gibi akıllı telefonu ve interneti olan herkesin konuştuğu bir konu hakkında telefonlarında konuştukları konuya dair reklamların çıkması. google 2017 çalışan sayısı 73.992 miş yani google'de çalışan insanların oturup da bizleri dinleyecek halleri yok. büyük ihtimalle konuştuğumuz konular hakkında anahtar kelimeler seçiliyor. ve reklam olarak gösteriliyor. böyle bir algoritma var. bu dinleme işi sadece google yapmıyor. bence google playden indirdiğimiz ücretsiz uygulamalarda yapıyor. ve bunu bizim aleyhimize kullanıyorlar mı? kullanırlar mı kötü yanı bu. dinlenmemenin en iyi yolu da akıllı telefondan tuşlu telefona geçmek.
  ... vlnat
 2. 2.
  kesinlikle sadece google uygulaması değil çoğu uygulama bunu yapıyor. dinlemek bir yana diğer uygulamalarla yaptığınız işlemlere erişip ona göre reklam göstermek gibi faaliyetleride var elbette bunu iyileştirme adı altında yapıuorlar.
  1 ... charles xavier
 3. 3.
  Uygulamaların çoğu izin verdiğin için mesajlarına erişip ona göre bilgi veriyor sana.

  Mesela falcı bacıya fal atan akıllı kızlarımız aaaa inanamıyorum Ahmeti bildi ya nereden anladı diyor. Senin mesajlarına göre sana fal veriyor işte akıllı. Mesajlarına erişimi kapat bakalım bilecek mi?
  2 ... beyaz baretli mehmet aga
 4. 4.
  gereksiz reklamlara maruz kalmanıza sebep olur. bir defa arkadaşlarla bir ürün üzerine sohbet ediyorduk daha sonra bir siteye girdiğimde birden o ürünün reklamı fırladı.

  lan bari dinliyorsunuz biraz aradan vakit geçsin de reklamı öyle çıkarın. beyin bedava.
  3 ... keyf kahyasi
 5. 5.
  (bkz: #39250740)
  1 ... centurion
 6. 6.
  Geçenlerde bir tartışma programında katılımcılardan biri de buna benzer bir olay anlatmıştı.

  Aman sessiz olun google ın kulağı vardır.
  2 ... hubel
 7. 7.
  Dinlese ne olur amk?! Sanki hepimiz yazılım devlerimizin bir programcısıyız da devrin yapacağız sanal alemde. Hahahaha...
  Kulağını sikeyim google!
  1 -1 ... xyclonb
 8. 8.
  Çok da umrumda.
  Zaten kimseyle konuşmuyorum.
  1 -1 ... queen of cookie