bugün

nihat ın geçen maçta orucunu bozduğu durum.
"allah'ım, senin rızan için oruç tuttum sana inandım sana sığındım senin rızkın olan çimenle orucumu açıyorum hamdolsun verdiğin çimene, sağlık ve afiyete" diyerek açılan oruçtur.
spor yazarları ve muhabirlerinin türkçemize kazandırdığı acayip deyimlerden birisi. topun direği yalaması, göğsünde top yumuşatmak gibi.
tabi ki hiçbir takımın ya da futbolcunun dini inançlarına karışmak istemeyiz fakat taraftarı sinir eden bir ibadet şeklidir gol orucu. futbolun beş şartından biri değildir. bu orucu tutan futbolcunun tribün terörüne kurban gidip de, niyazi mertebesine ulaşması da mümkündür.
bozduğunuzda sevap kazanacığınız tek ibadet türü. zira milyonları sevindirmek sevap olsa gerek.
farz değildir.
artık hakan şükür ile özdeşleşmiş bir sözdür. ne zaman içinde "gol orucu" geçen bir cümle kurulsa hakan şükür'den de mutlaka bahsedilir.
(bkz: hakan sukur un gol orucu)
(bkz: futbol spikerlerinin turkcemize kattiklari)
(bkz: gol orucunu cinsel ilişki ile açmak)
(bkz: zekeriye beyaz)
(bkz: caiz mi hocam)
hakan şükür'e basının ramazan ayında bir maç bile gol atmasa söylediği söz grubudur.
(bkz: hakem kabul etsin)
futbolcunun niyet ettim niyet eyledim diyerek altı pasa girmesi
(bkz: niyet ettim niyet eyledim gol orucumu bozmaya)
bu orucu bozduktan sonra yapılan röportajda, "aslında benim gol atmam önemli değil, takımımın galip gelmesi" demeci verilir.
(bkz: patlarsam yanarsın)
(bkz: 11 ekim 2006 turkiye moldova maci)
(#748789 )
(bkz: aa orucu)
oxymoron * bir söz öbeği.
genelde hakan sukur için kullanılan,anti hakan sukurcu basının * ortaya attıgı tabir.
Belli bir donem gol atamayan futbolcular için kullanılan, halkımızın dini konulara zaafiyetini kullanmak amacı guden sevilesi tabir.
(bkz: nobre için iftar vakti)
uzun süre gol atamayan forvet oyuncularının eda ettiği bir futbol eylemi.spikerlerimizin 70 milyona ayıp olmasın diye "gol kabızı" tabirinin yerine kullandığı söz grubudur.
güncel Önemli Başlıklar