bugün

gol attıktan sonra, ağır eleştiriler alan teknik direktörüne koşan ve gol sevincini onunla paylaşmak isteyen futbolcu.
ozel bir sebebi olmadigi, teknik direktore "bu macta atmazsam ebemi essekler ziksin emi?" demedigi surece hos karsilanmayacak yalaka futbolcudur.

taraftarlara kosup butun stadyumu yikacakmis gibi tepinmek cok daha hostur.
ilerleyen haftalarda formayi garantiye almak amaciyla kostugunu dusunduren futbolcudur. sadece kosmakla kalkmaz, sarilir, oper, yalar, yutar... forma aski neler yaptiriyor adama...
fiks futbolcu mantalitesi.
bak golü de çaktım bir daha beni ilk 11 oynatmazsan ebenin nikağına kadar yolun var. şimdi seviniyorsun ama sonra bu anları unutma demek ve gol atıığını antrenörün gözüne gözüne sokmaktır.
koşudan sonraki eylem teknik direktörü sakatlama ihtimali yuksek olan kucagına bacak arası pozisyonunda atlama,zıplama olayıdır. (bkz: acil şifalar)
okulda pekiyi aldıktan sonra annesine koşan futbolcudur bu...
fade in

- baba, babacigim...
+ noglum...

fade out
gerdek gecesinden sonra ailesine kosarak çarşafı gosteren genc de bu kategoridedir.
yalakadır.
"bak golüde attım artık patronlarla para işini konuşursun" dercesine koşan futbolcudur.
gelecek haftalarda ilk 11'dekini yerini garanti altına alan , akıllı futbolcudur.
'bak golü atan benim hocam, unutma, iyi belle' koşusu da olabilir.