bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    yıldızların sarhoşluğunda ve gecenin sayısız tondaki lacivertinde yatan ilham verici unsurların, gökyüzünü kendi ellerimizle kirletmemiz sonucunda yok oldu yok olucak durumuna gelmesidir. pek çoğumuzun farkında olduğu bir durum olmasından ötürü lafı daha fazla uzatmaya gerek duymuyorum fakat şunu da belirtmeliyim ki, günün birinde geceye ait olan kubbedekileri kaybetmemizin ardından, gündüzün sıkıcı ve de iç bayan mavilerinden dahi bize düşler göstermesi için merhamet diler hale gelebiliriz.
    2 ... mikserde yuzen balik
  2. .
    otostopçunun galasi rehberini okuyan bir insanın kabul etmeyeceği, daha önce öyle olduğuna inansa bile bundan sonra reddedeceği savdır.
    ... ziba dudu
  3. .
    insan nüfusunun artışıyla ters orantılı olarak gökyüzüne bak(a)mayan insan sayısının geometrik olarak artmasının sonucudur. suni ışıkların etrafında dönen pervaneler misali böcekler gibi güneşe bakamamak, kalabalık içinde kulaklığa gömülmektir belki de. bütün gökyüzü bilmemkaç inç lcd ekran formatında kapandığımız evlerde windows olmuş işletmekte bizi otomatik otomatik.
    ... freud
  4. .
    şehir ışıklarının, can sıkıcı bir biçimde gökyüzünün pırıltılarını yok etmesidir. her gökyüzüne bakıldığında, gece huzur içinde uyunan yataktan, tek tük bir iki parıltıya rastlayıp hüzün kuşu olmanıza sebebiyet verir. ne kadar acıklıdır.
    ... akheron
  5. .
    dört duvar ve bir çatı altında yaşayan kişinin söyleyebileceği söz.
    1 ... arabaciarabayatasget
  6. .
    olimposa gidip gece kumsala uzanıp göjyüzünü izlememiş kişinin söyleyebileceği bir sözdür. halbuki bir görebilse gökyüzünün gerçek yüzünü bir kaybolsa o anda o yıldızların arasında dalsa düşüncelere sorgulasa bir herşeyi... ama yine de siz gitmeyin olimposa bana kalsın oralar hep bana...
    ... ciyzis kirayzs
  7. .
    (bkz: marduğu özlemek)
    1 ... mulayim
  8. .
    şehir ışıklarının ya da sokak lambalarının olmadığı yerlerde, kendimizi dünyada değil de fansatik kurgu kitaplarından birinde* ormanın içinde yalnızca ay ışığı yardımıyla yurumekte olan kahramanlardan biri gibi hissetmemizin bir diğer dile getiriliş biçimi.
    ... aritra
kapat