bugün

Sırıtmasında napsın denilecek adamdır.Sen adama alenen goethe *de adamda sırıtmasın ****
gülünür arkadas gülünür. almana ismim fikret deyince gülmüyomu.*
(bkz: i am from turkey deyince sinsi sinsi sırıtan dünya)*
bunlar francesco coco'yu duyunca da gülerler
"ricardo izecson santos leite kaka" ya da güler bunlar.
kişinin goethe'nin kim olduğunu bilmemesi sebebiyle vereceği tepkidir. sevimsiz kişidir. boş kişidir. amma bilmemesi içinde bulunduğu şartlar dahilinde normalse, hor görülmemesi gereken kişidir.

edit: fransız bir şahıs tarafından tamer adlı bir başka şahsa adının sorulması üzerine şiddete maruz kalabilme durumu örnek gösterilebilir. çünkü fransızcada tamer (ta mere), anan demektir.
(bkz: bu memlekette goethe got denir)
gel bize koyayım goethe.
(bkz: yastık)
fazla atar goethe batar.
Abaza paşa ya da güler bunlar.
ben daha çok başlığın gerisini okuyunca güldüm.
"bu eseri goethe yazmıştır" diye espri de yapar.
lise yıllarında başıma gelmiş bir olaydır. sınıfta bir yazarı tanıtırken etkilendiğini diğer yazarları açıklamak için telaffuz etmem gerekmişti ve hoca dahil sınıfta herkesin suratında o anlamsız sinsi sırıtma vardı. Ben söylerken tepkisiz kalıyorum da size ne oluyor. insan biraz kendini tutmalı ama.
amerikada ''tomorrow i will eat your country'' diyen zeka düzeyi düşük amerikalı amcadan pek farklı olmayan insan. amerikalılaştık işte.
göte gülen türk insanıdır. bizde göte gülünür.
goethe okumamış olma olasılığı endişe verici düzeydedir.
hocam bu cocuk göetheye benziyor diyen insandir , ayrica hocam bu cocugun adini göethe koyalimda diyebilecek insandir.
Her cümlenin altında fesatlık arayan, kendine gülmek için sürekli arayış içinde olan klasik türk insanı.
(bkz: türk tipi mutluluk)
nietzsche şahsının isminin okunuşunu duyduktan sonra yazılışını da görse osura osura gülecek olan insandır ayrıca.
aman ünlü alman yazarına gelmeyelim diye düşünür hep.