bugün

bira'nın zararlarından. nereye gitseniz içeri önce göbeğiniz girer.

(bkz: ben giderim o gider)
olası kazalar esnasında can güvenliği sağlar. (bkz: air bag)
(bkz: hamile)
poponun bir adım geride olmasındansa göbeğin bir adım önde olmasını yeğlediğim durum.
obez olma durumu.
erkeklerde türk kası denilebiliyor buna. kusur saklama bahaneleri olarakta nitelendirilebilir bu.
(bkz: balkon)
kadınların korkulu rüyasıdır bir nevi.efendim hanımlar bunu eritmek için gece gündüz uğraşırlar kimi ise sadece bunu beynine teori olarak yerleştirir ve hiç istifini bozmadan tıkınmaya devam eder.ben onların ruhsal olarak kendilerini zayıf düşündüklerini düşünüyorum.çünkü sürekli sadece bir ruhsal çaba içindeler elle tutulur gözle görülür bişi yoktur.ayrıca kışın uzuuun burunluların nasıl ilk önce burnu üşüyorsa dışarda iken (lider oldukları için)bu insanların da göbişleri üşür.genç yaşta da balkonsuz ev göbeksiz erkek olmaz lafı da geçerli değildir(genç erkeklere duyurulur)
40 yaşını geçmiş türk erkeklerinde genellikle görülen durumdur. sebebi emekli olup evde karılarının dırdırını dinlemekten bıkıp kendilerini biraya vermeleridir.
koşu yarışlarında avantaja dönüşen durum olmasının yanında fazla kilonuzun sizi yavaşlatacağınıda düşünerek stratejinizi belirlemenizi tavsiye edilir.
(bkz: gitarın 45 derecelik bir açı ile durması)
kizlar gobekli erkeklerden hoslanir sozunu prensibi haline getirmis birinin durumu
(bkz: gotun bir adım geride olmasi)
(bkz: sibel can)
Herşeye burnunu sokma insanı yerine herşeye göbeğini sokma insanı.
görüş kabiliyetini kısıtlayan bir durumdur...
faydaları da yok değildir. mesela, tv. seyrederken aynı zamanda kucağınızda tepsi bir şey yemek isterseniz sehpa niyetiyle kullanabilirsiniz veya kültablası koyunca düşmez.
(bkz: aa benden bahsediyo)
(bkz: piknik tip)