bugün

numarasını karşı tarafın göremeyeceği biçime getirerek tanıdığı ya da tanımadığı birini arayıp konuşmadan bekleyen ya da kapatan tip.
(bkz: küfrü hak edenler)
nasılsa kendisine yazıyordur. sorun değildir.
gizli kaldığını sanan ama genelde karşı tarafın kendisini tahmin ettiği tiptir.

birde bunların, telefona üfleyenleri de vardır.

(bkz: bingo)
kesin eski sevgilidir, kesin.
aradığı kişinin telefonu açmadan önce #00* tuşlayarak numarasını görebileceğinden haberi olmadığını sanan kişidir. ya da kendisi de bunu bilmiyordur.
(bkz: kedidir kedi)
kesin telefon sapığıdır, kesin.
sapıklığa yeni adım atmış kişidir. 4-5 aramadan sonra işi kavrayıp ''hmmpss, hımmss, ıppss, oyhhş'' gibi hohlamalarla iletişime geçecektir. beklemede kalın...
bunun bir de ödemeli arayan tipi vardır.
konuştuğu zaman ise tek cümlesi " sen beni aradın!'^!'^!'+'^" ile sınırlı bok püsürdür.

turkcell kullanıcıları için *253# kodunu kullanarak, kendileri için "sittir lan" komutunu aktif edebileceğiniz tiplerdir. gizli numaradan arar ve konuşmaz, çünkü konuşamaz. göt olur. tekrar bu tip tarafından rahatsız edildiğiniz günlere geri dönme arzusunda iseniz, #253# yapmanız yeterli...
bazen konuşanından çok daha hayırlı olan tiptir.
belki de sevdiceğinin * sesini duymak isteyen tiptir.
- alo alo
-manyak mısın kardeşim konuşsana
-konuşsana lan
-dıt dıt dıt... *
bir türlü anlayamadığım mantıksız insan tipidir. hayır konuşmayacaksın neden arıyorsun, arıyorsun madem neden konuşmuyorsun, arayınca konuşsan numarayı gizlemen dert değil, konuşacağın kişiyi arasan yine dert değil, benimle konuşmayıp başkasıyla konuşacaksan yolun açık olsun, kimle istiyorsan onunla konuş, beni burda saçmalamaya maruz bırakma, haksız mıyım ama?
Telefonlarin dinlendigi ülkede en dogruyu yapan tiptir.
herkesin hayatında her ne sebepten olursa olsun bikere dahi olsa düşeceği durumdur.
eski sevgilidir. tekrar sevgili olması bir kaç aramaya daha bakar. *
eğer aradığı aboneye aşıksa bu kişi, biraz sonra 'aah alo demesi bile güzel.dıt sesine kurban olayım.' der telefona leyla leyla bakarak.
(bkz: bir zamanlar bende yapmıştım)
(bkz: damardan girdin be sözlük)
- efendim ?
+ ....
- aloo ?
+ ....
- aloo ?
+ ....

dıt dıt dıt. son arama süresi 0:00:07

kim bu amına koyim ya. ulan leyladır kesin, belki de ebru, hülya da olabilir. yoksa arzu, mehtap, okşan,..., ..., ....

şeklinde düşüncelere sevkeden sapıklıktır.
(bkz: tipini sikiim)
ruh hastasıdır,gizli numaradan gelen aramaları iptal etmek en basit çözümdür.
eğer bunu hobi haline getirmemiş ise fazlada kızmamak lazım aşıktır korkaktır konuşamaz.
nefes salıp verenleri en meşhurdur. bir çeşit meditasyon sanırım.

+alo??
-hım...hıh....hımm...hıhhh
+aloooo??

kapatıncaya kadar devam eder.
1 hafta boyunca telefonum kapalıydı aksama doğru actım acar acmaz bir gizli numara kendimi cok özel hissetmeye neden olacak bi durum.
yazıktır, eziktir.
bir dolu soru işaretini ardında bırakarak aynı sessizlikle çeker gider.
güncel Önemli Başlıklar