bugün

adı üstünde gizli ajansın sen, ne diye kendini ifşa ediyorsun be adam denilecek adamdır. genelde genç, yakışıklı, güya karizmatiklerdir ama "kimseye söyleme, ben gizli ajanım" dediğinde her şey yerle bir olur.
artık gizli ajan olmayan ajandır.
"kimseye söyleme ben gizli ajanım" dediği anda gizli ajanlığı kalmaz. artık gizli değildir çünkü. kafası biraz çalışan bir kız da böyle bir olayın karizmasına kapılmaz.
(bkz: chuck bartowsky)
malın önde gidenidir.
kendini gizli ajan zanneden bakırköy kaçkınıdır efendim, itibar etmeyiniz.
öldürmek üzere olabilir.
tırt ajandır.
gol atamayan gizli golcü gibin birşeydir kendisi.
iki elinle bir s.ki doğrultamayan ajandır.
çalıştığı kişiler tarafından deşifre oldugu için ortada bırakılacak veya konuşmasın diye öldürülecek ajandır.
not:görevimiz tehlikede vardı öyle bir sahne "yakalanmanız halinde sizinle ve grubunuzla ilgili hükümet olarak kabul etmeyecegimiz" gibiydi.
artistlik için açıklamıştır.
(bkz: ego)
taktik gereği kendini ifşa etmiyorsa, en kısa zamanda maaşına zam işine son verilecek olan ajandır.
büyük ihtimalle örgütte çaycılık yapan ama çaktırmayan insandır.
gizli ajan olupta mahallede tüpçü diye tanınan abimizin yeter artık ajanım ben ajan haykırışıdır.
+çok gizli bir iş üstündeyiz
-hassiktir lan nasıl anladın?
+neyi?
-heee tamam sittir et.

-: ajanımız
işini iyi yapamayan bir çalışandır.
göte gelmiştir.
namlunun arkasındaysa kendini ifşa etmesi pek birşeyi değiştirmeyecektir. güzel adamdır. en azından onu kimin öldürdüğünü bilme hakkını tanımıştır öldüreceği kişiye.
(bkz: gizsiz ajan)
genellikle siyah giyen gecenin köründe bile güneş gözlükleriyle gezen yürüyüşüyle bile ahanda bu ajan dedirticek tiptir.
(bkz: once upon a time in mexico) filmde Johnny Depp ajandır, fakat cia tshirt ü giyip gezer.