1. 1.
    taksitle karttan çekince ödemediğini sanan şebeleklerin yarına olur.

demin geldi bir tane. "olm bu çok pahalı" diyorum "ama 6'ya böldürdüm" diyor. altıya bölününce fiyatı iniyor sanki.

sayının altıya bölümünün altıyla çarpımı kendine eşittir. a bu matematiği yapamayana büyük bir hizmet sözkonusu.
    -1 ... gemideninmem
  2. 2.
    Devlet bi' haltı beceremeyince böyle şeyler kutsanır tabi.

Bankacılık duruyor, kredi kartı duruyor, faiz keza öyle duruyor olduğu yerde ama vatandaşa gelince toksotlo olboso olmo.

Sikeyim böyle düzeni. Tekstil ülkesiyiz güyâ.
    4 -2 ... narcissistic
  3. 3.
    amacı insanların ayağını yorganın dışına bile isteye kendini kandırarak taşırmasını bir nebze olsun engellemek. tüketimi azaltmak.

bu açıdan bakınca hayli mantıklı, ancak serbest piyasa ekonomisinde taksitlendirmeyi şunu bunu yasaklayarak sonuca varılmaz.

adam taksitle alışveriş çeki satar, sonra onunla kıyafet satar, yine yolunu bulur.

mesele tüketim konusunda bilinçlendirmek.
    ortaokulda, lisede temel ekonomi dersleri verilmeli. insanlarda tüketim ve tasarruf bilinci oluşturulmalı.
    bunun dışında her konuda kamu spotları dolanırken bu konuda da dolandırılmalı.

diğer türlü serbest piyasa ekonomisine yasak uygulamanın anlamı yok.
    3 ... raduyev
  4. 4.
    anında (6 ay içinde ) her iki giyim mağazasından bir kapanır,küçük olanlar hiç dayanamaz ilk önce avm'leri sonra ana caddeleri terk ederler ,pazarlar rağbete biner.

üretici işletmeler için ise dahada vahim yüzde %30-25 'i iflas eder .büyük markalar kalacaktır çünkü müşterileri zaten zengin.
    önce şunu yazayım taksitlendirme kısıtlaması sonucu pek çok tekno market kapandı ,orta ve küçük işletmeler ana caddelerden daha ucuz kiralı yerlere geçti.

yalnız şu var bu bir akp üç kağıdı da olabilir ,vatandaşı bankalara krediye yönlerdirme türk parasının dönmesi olayı.
    yukarı da yazdım cep telefonu satışının peşine dönmesi ve bilgisayarların 6 takside düşmesi (6 taksit sınırlı diğer ürünler) bankaların karını katladı.

olacağı yine büyükler kalacak küçükler yok olacak.
    6 ... baris hemen simdi
  5. 5.
    Bu milletin kredi kartına ihtiyacı yok zaten. Herkes zengin, herkes zevkine kullanıyor belkide gıcıklığına. Sonuç olarak Herkes haksız bir tek ona buna kısıtlama getiren hükümet haklı.

Sırça köşkler zaruri ama vatandaşa bir cep telefonu fuzuli.
    -1 ... cold man
  6. 6.
    akabenin en bi öğündüğü avm ler

işsizlikten patır kütür kapanır.
    6 -1 ... timur cengiz hulagu
  7. 7.
    oh oh su veren itfaiyeyi sikeler.
    1 eylülde faturaya ek bile taksitli telefon alınamayacak. belki en fazla 6.
    türk telekom kurnazlık yaptı hemen vakıf bankla anlaştı, yani telefon almaya gelenler krediye yönlendirilecek.
    belki baris hemen simdi nin dediği gibi ak parti üç kağıdına benziyor.
    hükümet dedi hep biz düdükledik birazda bankalar yesin bu kerizleri dedi herhalde.
    2 ... kafam bir milyon
  8. 8.
    1000 liralık takımı tek seferde ödemek finansal açıdan benim için iyi olmayacak.
    2 ... secilmemis kisi
  9. 9.
    Bankalar bunu beğenmedi.
    ... thelma
  10. 10.
    Aynı yaptırım telefonlarda da uygulanmıştı. Odeabank, fibabank gibi bankalar ile anlaşmaya koşulmuştu. Bunlar sayesinde kredi çekilip aydan aya ödemeler yapıyorduk. Muhtemelen giyim sektörünün imdadına da bu tarz bankalar koşacak.
    1 ... gethere