bugün

Boşuna gitmek için çabalama,Biliyiorum Sende benim,Gibi yapamayacaksın Bunu...
(bkz: giderken son kez arkaya donup bakmak)
ne gidebilmek ne de kalabilmektir.
+ gidiyor musun?
- hı hı...
+ neden?
- ......
+ gitmesen olmaz mı?
- ......
+ kal desem, bir şey değişmeyecek mi?
- yapma böyle...
+ ne yapıyorum ya?
- gitmek zorundayım...
+ iyi sktir git o zaman...artist yavrusu...**
sözlükten kısa süreli ayrılma sebeplerinden.. evde, sizi ısrarla kahvaltıya çağıran ebeveynler olduğu sürece devam eder bu. *
ağlanarak yapılan eylem.

ağlıyorum sözlük, gözlerimden yaş akmasa da içimdeki ağlamaklı ses durmuyor bir türlü. gitmek zorundayım ama gitmemeliyim de. aşık olduğum kızla henüz tek kelime konuşamadan gitmek istemiyorum. aradan 8 ay geçti be, o insan değildi ama. o melekti, melek. nasıl konuşabilirdim ki onla? o tek kelimeyle kusursuzdu. beni benden aldı, uyuttu neredeyse bir sene. uyuttu ve şimdi bu ruh haliyle onun soluduğu havadan uzak kalmak bana çok ağır gelecek. allah'ım ekmek parası için gittiğimi biliyorum, sorumluluklarımı biliyorum ama gidemeyeceğim galiba. off off...
sonunda gidilecektir ve gidilen yer her neresiyse zamanla orayada alışılacaktır.
okulun kapanmasına 1.5 ay var 3 gün devamsızlığın kalmış işte o an gitmek zorundasın.
(bkz: beni taksime götür)*
Adem Bayar şiiridir:

Gitmek zorunda oluşlardan bıktım artık.
istemeden de olsa başladığım
Bilmem kaçıncı gitmek zorunda oluşumdan yazıyorum sana.
Ayakta durmaktan aciz haldeyim.

Kafamdaki binbir düşüncenin ağırlığı mı desem buna,
Yoksa sevdiklerime ve hayata karşı yüklendiğim onca sorumluluğun
Omuzlarıma uyguladığı baskı mı?

Oradaki yarım kalmışlıklara mı üzülsem,
Buradaki cözümsüzlüklere mi,
Yoksa ikisi arasında gidip gelmekten
Bir türlü vakit bulamadığım
Yaşanmamışlıklara mı,
Karar veremiyorum...
hayatın karşınza çıkardığı engeller neticesinde bazen yapmak zorunda kaldığımızdır.
Onun adı kaçmaktır. Korkup kaçmak!
gitmek zorunda olanada zordur belki ama kalana çok koyar . Bir de hiç vedasız gitmişse giden . Acıdır . hiç giden değil de hep kalan olduğum için yaşamadığım durumdur .
Gidemezsin sen ama gidene arkasından bakarsın o mutlu olsun yeterle allahımdan bulsun arasında bi duygudur o, bi küfür edersin acımasızca bi iyi niyet ne garip duygudur bu gidenlere bakmak için acır kalbinin o sızlaması daha dün gibi aklındadır aslında kafanın içindedir o gidiş çünkü gece aklına gelir çıkarsın havadar bi yere ve tütünü yaktığında tüm hatıralar yakılır yok oldu zannedersin ama nafile dahada dertlenirsin her gün başka bir sürü derdin yokmuşçasına sadece tek bir derdin varmışçasına öyle durursun. Gitmek zorunda olmayı anlatamam çünkü ben gidene bakan taraftayım.
para vermişsinizdir, gitmek zorundasınızdır hemen tribe girmeye ne gerek var yahu..