1. 1.
    özellikle akustik şarkılarda belli olan sestir.

vokal susar ve o sırada tüm dikkat gitarın üzerindedir. gitar akustiktir ve gitarist tellerin üzerine baskı yaparak akoru çalar daha sonra akor değiştirirken o baskıyı kaldırır ve parmaklarını diğer akora yerleştirir. fakat o sırada parmakları teller üzerinde kaydığı için o akustik ses çıkar.

şarkının akustiği için iyi mi kötü mü karar veremedim. bazen güzel olabiliyor bazen de aşırıya kaçılıyor ve dikkat dağıtıyor.

Örneğin: https://youtu.be/cbGKxHvmQxE

Bu şarkıda o ses net şekilde duyuluyor. Bunu bilmeniz bu kaydın playback olduğunu da farketmenizi sağlıyor. Çünkü bu ses o şekilde bir klasik gitardan çıkmaz.
    1 ... bir deniz hikayesi
  2. 2.
    müzik terminolojisinde vijjut olarak adlandırılır. usta gitaristlerden vojjjaaaat şeklinde çıkar.
    1 ... l or d
  3. 3.
    Solo olarak çalınan parçalara güzel bi tat katabiliyo özellikle (bkz: fingerstyle)
    ... sherl0ck
  4. 4.
    müziğin telli çalgılar kısmında keman hariç hemen hemen hepsinde olan gıcırtıdır.

güzel bir ahenk katar. özellikle bağlamada hoş bir tını verir.
    1 ... torunusamil
  5. 5.
    metallica'nın the house jack built şarkısının solosu buna örnektir.
    ... hektisch
  6. 6.
    Cıırt sesinden bahsediyorsan, ben o sesi klasik gitarda çıkartıyorum yahu. Metal olan tellerinde.
    ... n dakota
  7. 7.
    nasrlı parmakların tel üzerindeki baskılı geçişini temsil eder. dzıpsss flısss gibi seler yumağıdır. bazen harmony için kullanılır. özellikle elektro gitar bunun için çok uygundur. hatta teknolojinin armağanı olan tremolo kolu buna bir de noktalama işareti fonksiyonu yüklemiştir. kıssadan vitesse çokta kötü bir ses değildir. sen doğru basta.
    ... onickihavari