bugün

liseli gençlere birkaç beden büyük gelecek eylemdir. kadın kaldırmaya çalışsa bir nebze fakat iş karı kaldırmaya gelirse o karı yerinde ağırdır.
(bkz: kiz tavlamak icin gitar calan insan)
(bkz: karı götürmek)
ne gitarı ne de hatunu çalamamak ile sonuçlanabilecek hadisedir.

yaşanmıştır:

- bakın akdeniz akşamları çalacağım kızlar size.
+ zaten başka bir şey çalabildiğin yok ki...
- dın dın dın...
* hocam akort ayarı sorunlu sanırım gitarın.
- ehem öhöm, kehem kühüm... öyle mi ki?
* bi bakabilir miyim?
- tttabi...
* akort ayarı yapılır ve (am)did you see the (g)lights (f)as they fell (g)all araund you(am)... (bkz: serenade)
+ vuuuv sen gitar çalmayı biliyor muydun?
* biraz...
+ yarın işin var mı?
* şarkı çalışmam lazım... ama haftasonu görüşebiliriz.
+ tamam ama gitarını da getir. ev arkadaşlarım seni görmeli...
* ehehe tamam...

gereken edit: müzisyen userlar akorlara çok da güvenmeyin zira çok uzun zaman oldu...
+abi ben gitar çalıp karı götüreceğim!...
-karıyı nasıl götürcen lan kaçırcan mı?
+yok abi öyle değil ayar vereceğim...
-hah şöyle söyle gülerler adama lan!
boş zamanlarını, denize umarsızca bakarak, uzun saclarını yele vererek geciren entel danteldir, hayatta tek amacı budur, bunun için yaşar bunun için ölür.
vardır böyle tipler hemen saçları uzatır sonra hafif sakal al sana alsana sikindirik bi tip tamamen gereksiz elemanlardır.
gitar klasiklerindendir. ne olacağıdı?
(bkz: akdeniz akşamları)**
80 lerde modaydı. 90 larda yerini elektrogitarlar kız götürme aldı. onun da modası geçti.
taş çatlasa 90'larda gideri olan bir hadiseydi. beş altı sene öncesine kadar lisede de tutar bir eylemdi. şimdi gitar çalıyorum diyen oğlana dönüp bakılmıyor bile.
yeni dönem gençliğinin popüler taktiğidir. bu yüzden olacak ki bazı insanlar çaldıkları enstrümanları saklamak durumunda kalmıştır, yanlış anlaşılmamak adına.
kadınların erkeklere kattığı sanat olgusudur . biz erkekler kadınların beğenisini kazanmak için yapmadığımız kalmıyor , gitar çal , vücut geliştir , para kazan , güzel araba al , kıstas hep kadınlara beğendirmek kendimizi , ben hiç erkek tavlamak için gitar çalan kadın görmedim , görmediğim gibi duymadım da ... kadınlar ve kadınlar gitar çalan maymun ettiniz ulannn.
Adada bi grup zibidi yazın her aksam sıla-inşallah söylüyolardı. 1 hafta boyunca her aksam aynı seyi yaptılar hic pes etmediler bi haftanın sonunda artık onlarda anlamıslardı hicbir hatunun onları takmadıgını. Sonuç olarak her zaman ise yaramayan eylemdir kendileri. Ya da artık modası mı gecti ne.