bugün

Bence bu sorunun 2 cevabı vardır 1.si kendini zor zmanlarda psikolojik açıdan tatmin etmek 2.si ise qarı qız için.
güzel soru.

cidden neden başladım?
* qarı qız nedir lan? az kibar ol. karının kıllısina nasip gelirsin inşallah.
6. Sınıfa giderken sevgili ebeveynlerime üflemeli ve ya vurmalı bir enstrüman çalmak istediğimi belirttim. Yapılan müzakereler sonucu davulun çok ses çıkaracağına, klarnetin çok pahalı olduğuna karar verildi, elime tutuşturulan bir klasik gitarla belediyenin açtığı kursun yolunu tuttum. Zaten ilk günden telleri koptu, o günden sonra müziğe küstüm.
bir zamanlar havalıydı. o zamanlar öğrendik kullanmaya kullanmaya unuttuk.
Ben evlendikten sonra başladım, bu bilgiyle karı kız şıkkını eliyorum. Her hangi bir enstrüman çalmaya çalışırken insanın fazlasıyla konsantre olup bir nevi meditasyon yapıyor olması, diğer stress konularından uzaklaşmak benim cevabım olabilir.
Ruhumu rahatlatmak için. Konuşmadan bağırmak için. Cümlelerin yetmediği şeyler için.
jımmy pageyı gorup oha amınagoyam dedım ve basladım. Asla onun gıbı olamycam belkı ama akustık gıtarda staırway to heaven calmak guzel duygu.
söyleyin doktor bey, çalabilecek miyim dedirtir. o değil bir tane insan da başladım, çalamadım demiyor. baksan herkes enrique iglesias
kadinlat gitara bakiyorsa hala komik olurlar gözümde git başka bişeye bak gitarin populerliği moda olmaktan çikti. hava atilacak bi ozellik değil gozumde gitar çalmak.
belki oltama takilan olur diye başlayip birakmayan da gormedim.
benim çalma amacim ise stresten uzaklaşma araciydi şimdi bi dostla başka bi dunyada yaşamami sağliyor gitar.dostum benim o.
çalmaya, aslında çalamamaya merak edip başlamıştım, sarmayınca bıraktım. sonra kendiliğinden kırıldı amına koduğumun gitarı.
Cuz im a rockstar.
(bkz: sen sor diye)
"ilgim olduğu için" gibi çok klişe bir sebebim var aslında. kimse de inanmaz, karı kız kaldırmak için çalmaya başladığımı düşünürler, halbuki gitar çalınan süre içerisinde bir kere bile herhangi bir kızdan tepki, övgü türevleri alınamamıştır.
Zihnim çok yoruluyordu okul ve hayat kaynaklı kaçış olarak kullanıyorum diyelim henüz çok yeniyim ama bir arkadaş çevresi istiyorum zorda kalırsam danışabileceğim .
tamamen inat neticesinde .
rock müzikle samimi bir insandım. bir gün rastgele bakarken "20 yaşından sonra gitar çalamazsın millet çocukken başlıyorda ondan çalıyorlar " dendiğini duydum ve bu önyargıya tüm sinir tellerim attı. akustik gitarın o metalik sesi en çok hoşuma gitmişti ki bi önyargıda oradan geldi " onun telleri çelik parmakların kesilir yinede alışamazsın " diye .

onlara inat günlerce parmak uçlarimi hissetmeden gezdim, hiç sokakta gitar çalmadım, kendi başıma alıp tingirdarim. elbette jimmy hendrix değilim, zaten olma niyetindede değilim, sigaramı yaktigimda o an aklıma geleni çalabilecek seviyede olmak istiyordum , nitekim oldum da diyebilirim. haftalarca f basmaya yırtındım, ama değdi. odamdaki gitarı görüp "karı kız düşüyor buna " diyenlere inat hala tek başıma tingirdiyorum, kısmet.
dürüst kişilerin "belki kız düşer diye" şeklinde cevap vereceği soru.
hatirlamiyorum ama beni rahatlatiyor usta..
Lisede arkadaşlar ile rammstein dinleyerek başladım bi boku beceremedim ama yapacak bir şey yok.
cliff burton'ın attığı soloyu dinledim.
Ateş başında Akdeniz akşamlarını çalabilmek için.
Lise 2... heves ettim o Zaman rock dinliyorum, sevdiğim erkek grubuna özenmeler falan sonuç tabiki başarısız hoca notadan gidince olmadı a dostlar.
asturiasi dinledim basladim isac albeniz olamiycagmi anladim elektroya gectim baktim cem koksal da olamiyorum duvara astim kari kiz tavliyom.
iron maiden* yüzünden
CEZAevinde başlanmış olabilir.
(bkz: deniz seki)