bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  gitar çalan herkesin özenti olması durumudur. bana bir tek insan evladı bile gösteremezsiniz ki özenti olmadığı için gitar çalsın. sahile gitarıyla gider kızlara çalarak hava atmaya çalışır, şehrin kalabalık bölgelerinde sırtında gitarla gezerek kızların "ay gitar mı çalıyosuaan ne şekeeer" demesini bekler, her hafta bir grup kurup boş yere liralarca para harcayıp ünlü olup kızlara hava atmak ister. her konser sonrası gözleri groupie arar, ama tipsizliğinden ona kimse bakmaz. o da gitarının sapıyla yetinir.. öyle işte..
  3 -8 ... hayvan eti yemiş
 2. ?.
  "malmsteen ne kadar güzel çalıyor, bende çalışırsam onun kadar olmasa da güzel çalabilirim" der ve özenir, böyle de olabilir.
  1 ... schizofrenne
 3. ?.
  (bkz: gitar çalarken hatun düşmesi)
  ... kisa sureli bellek kaybi
 4. 1.
  evrensel kümeden, sadece necip fazıl sevgisinden dolayı, aykut kuşkaya'nın üstadın şiirlerine yaptığı besteleri çalabilmek için gitar çalmayı öğrenenlerin farkını alarak bulduğumuz küme.

  düzeltme:
  kendi kendine söylenme balonu:
  - bu nasıl tanımdır bre neretva, başlığı iyi oku.
  + ha doğru yahu, başlık 'gitar çalan özentiler' değil ki. neyse ya görevliler silene kadar kalsın işte.
  ... neretva
 5. 2.
  dikkat çekme tandanslı başlık açmak eylemini anımsatır. özenç demiyorumdur. bak. dikkat edildiysedir. çok dır - dur kullandım sankidir. bak gene oldu. bi türlü kendimi yakalayamıyorum. ama konu bu değil neyse.
  (bkz: delirmek)
  2 ... masalcini
 6. 3.
  gitarın orta malı olmasından sonra yaygınlaşan bir durumdur.
  ... patasana
 7. 4.
  (bkz: gereksiz genelemeler)
  (bkz: hop agir ol)
  bu yüzden dünyadaki tüm gitar calanlar biraksin gitari özenti olmak istemediklerinden. hadi bir kac sarki ögrenip hey ben gitar caliyorum bakin akdeniz aksamlari filan diye ortalikta gezinen insanlara belki bu özenti kelimesi yakistirilabilir ama gitarla gercekten ilgilenen insanlara hakaret olan bir tespit.***
  ... ohrschmerz
 8. 5.
  (bkz: mundar)
  ... double cross
 9. 6.
  her nefes alanin ozenti olmasidir.
  bah sincik yigenim; gitari kotu calmak vardir, gitari amaci disinda kullanmak vardir.
  yani diyorum ki fotosentez yapsin yeter.
  ... revolter00