bugün

yetenekten ziyade süreklilik isteyen, doğuştan müzik kulağı gibi yeteneklerin oluşu büyümesine öğrenmesine yardım edecek bir olay.
reflekslerim yavaş zor çalarım gibi görünüyor.
solaklıkla alakalı olduğunu sanmıyorum. yıllarca ben de deneyip çalamadım ama solak oluşum yüzünden değil uğraşmayışımdandı.
Solaksan normal bir durum.
bir müzisyenin başına gelebilecek hoş olmayan durumlardan birisidir. aklınızda milyon tane tilki gezinip dururken, çözüm aramanız gereken bir sürü durum varken, nasıl olur da sol tarafınızda amfiye bağlı şekilde çalınmayı bekleyen gitarı elinize alıp birşeyler çalmaya çalışırsınız, bu düşünceyi geçip bir fiiliyat göstereyim derseniz de olmaz. olmaz işte bazen..
kabiliyetsiz, sabırsız ve tembel olmaktır. her bünyede farklı şekillerde tezahür edebilir. misal bendeki göstergesi için:
(bkz: bare basamamak)
kimi bünyeler soruna geçici çözümler getirir. fa majör yerine, la minör basmak gibi. bu kişiler, iyi tarafından bakarsak zarardan dönerek kar edenler grubuna, yok "ben onu da yapamıyorum, mükemmeliyetçiyim" kandırmacasındaysanız"* bozuk para yok, sakız vereyim grubuna girerler.
güncel Önemli Başlıklar