bugün

giresun ilinin 2. lig B kategorisi 4. grupta mücadele edecek olan takımdır. * 5-6 sene birinci ligte mücadele etmiş az daha beşiktaş ı küme düşürecek olan takımdır.

bugünlerde ise durum farklı B kategorisinde vasat bir takım hüviyetine sahiptir.

2 subat 2006 galatasaray giresunspor maci maçında ise giresunspor umuzu muhtemelen ilk ve son kez canlı kez izleme olanağı bulduk.allah bana ölmeden giresunspor u süper ligte mücadele ederken gösterir inşallah.
Şu anda mücadele ettiği 2.lig b kategorisine 20 beden üstün olan ve bu sene bir üst lige çıkması muhtemel olan melektimin takmıdır. *
tarihinde efsanesin giresun
statlara sığmıyorsun giresun
ikinci lig sana hiç yakışmıyor
çıkmak için daha ne bekliyorsun?

şeklinde süper bir tezahürata sahip karadeniz ekibi *

(müziği de "içimdeki ... aşkı bambaşka" ile başlayan tezahüratın müziğidir.)
bursa atatürk stadında adana demirspor ile yapacağı birinci lige yükselme maçı için tüm türkiye' deki giresunluların bursaya aktığı takım taraftarıdır. bursa taraftarı da renk benzerliğinden dolayı kendilerine destek vermektedir.
adana ds'ı 5-1le devirip lig a'ya yükselmeyi başarmış memleketimin güzide takımı.

(bkz: başarılarının devamını diliyoruz)
an itibarıyla 2.lig a 'ya yükselen takımımız. bir dönem 1. lig takımı olan giresunspor yine aynı hedefe emin adımlarla ilerlemektedir.

yeşil beyazdır bizim kanımız
bin yıl geçse bitmez sana aşkımız
takılmayız hiçbir engele
tek yürek hep elele
giresunspor taraftarıyııııızz
(bkz: kocaelispor)umun ligine hoş gelmiş takım...
adana demirspor'u muhteşem bir skorla (5-1) yenerek 2.lig a kategorisine yükselmiş ve şehrimizde bir bayram havası estiren gururumuzdur. maç sonrası gece boyunca sokaklardan geçen arabalar durdurulup, içindeki insanlar çıkartılıp, karşılama oynanmış. oynamayanların arabasını sallayarak tezahüratlar yaparak eğlenceye devam edilmiştir.
haydi giresunspor'um haydi çotanaklar herşey yeni başlıyor.
son oynadığı demirspor maçıyla lig a'da uzun vadede iyi işler yapabileceğini ispatlamış olan takım.2-3 takviyeyle çok can yakar,6 puanı cepte bilen arkadaşlara söylemesi.
2007-08 sezonuna giresun da karşıyaka yı ağırlayarak başlayacak takım.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.