bugün

hic hassas bir burnum olmamasına ragmen kokusunu 500 metreden tanıyabilecegim koku
müthiş bir kokudur. en çok tanınan en çok tercih edilen en çok begenilen parfümlerdendir.
erkek giyiminin öncülerinden olan italyan modacı.
armani code adlı parfümünün reklamı: http://www.youtube.com/watch?v=ViZPBzHbrp
emporio armani nin en bi guzel tasarim harikasi saatlerinde imzasi bulunan yetenekli $ahis.
(bkz: senden hoslandim ama donun armani degil)
(bkz: attitude)
samsung ile beraber yaptıkları 3megapiksellik çok şık bir telefon piyasadadır.
muhteşem bir kokudur. bir erkegin olmazsa olmazıdır bence, kullanın, kullandırın.
her ne kadar sikta olsa yavas ve kullanimi cok zor telefondur. sadece sekli olan telefonlar klasmanina girse de iyi fotograf ceker. fakat 1400 lira icin biraz eksik kaldigi aciktir.
yine de nokia'nin teknoloji devi takoz telefonlarindan sonra kredi karti buyuklugunde olmasi ve hafifligiyle kafa rahatlatir.
--spoiler--
Giorgio Armani Piacenza, Emilia-Romagna'da doğdu. Asıl olarak tıp eğitimi aldı, ancak 1957 yılında askere çağrılmadan evvel fotoğrafçılıkla uğraşmak için tıbbı bıraktı. Daha sonra La Rinascente, vitrin düzenleyici olarak çalışmaya başladı. Armani 1961'den 1970'e kadar tanınmış moda evi Nino Cerruti için çalıştı ve serbest çalışmak için bıraktı.
1974'te ortağı Sergio Galeotti ile beraber erkek giyimi üzerine çalışan Giorgio Armani S.p.A. şirketini kurdu ve 1975 yılında kadın giyimine başladı. Kız kardeşi Rosanna Armani de şirkete katıldı. Galeotti 1985 yılında öldü.
Giorgio Armani futbol takımı Inter Milan'ın tanınmış bir taraftarıdır. Hatta alınan haberlere göre 2006 yılında Inter'in yeni başkanı olacaktı. Halen Milan basketbol takımının başkanıdır.
Günümüzde temiz ve kalıplı çizgileri ile tanınır. Uluslararası ününü özellikle Richard Gere'in Amerikan Jigolosu filmindeki rolü ve pek çok diğer Hollywood ünlüsüne yaptığı kıyafetlerle kazandı.
--spoiler--
--spoiler--
69 yaşındaki moda imparatoru Giorgio Armani, 5.2 milyar dolarlık dev yaratmasının ve hep tepede kalmasının en önemli sırrının kendi koyduğu on emir olduğunu söyledi. Armani, Sırtımda yükle koşmadım. Kişisel kalıp, farklı oldum, başarıyı yakaladım dedi.

5.2 milyar dolarlık moda imparatorluğunun patronu 69 yaşındaki Giorgio Armani, kendi koyduğu on emir sayesinde değişken moda endüstrisinde tepede kaldıklarını söyledi. Paris'te düzenlenen bir konferansta konuşan moda dünyasında Yeni Tanrı olarak adlandırılan Giorgio Armani, Ben kendi yöntemimle yaptım başlıklı konuşmasında başarısının sırlarını katılımcılarla paylaştı.

Beklentilerin sürekli değiştiği bir endüstride Giorgio Armani'nin 30 yıl önce kurduğu ve bugün bir imparatorluğa dönüşen şirketin piyasa değerinin 5.2 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Şirketinin neredeyse rakipsiz bir konumda olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Giorgio Armani, başarısının sırrını sırtında yükle koşmayı reddetmekle açıkladı.

YOLUM, KiŞiSEL YOL

Armani, Ben kendi yolumla başarılı oldum. Benim yolum, mümkün olduğu kadar kişisel olmak. Çünkü herkes bir şeyler yapıyor, ama herkesin aynı şeyi yapması, onu doğru şey yapmaz. Modada gel-gitler sıklıkla değişir ve siz kendi yolunuzu kaybederseniz tamamen kaybolursunuz. Benim burada olup, bu konuşmayı yapıyor olmam da bu stratejinin işe yaradığının bir kanıtı dedi. Giorgio Armani, bu yaklaşımın bir bedeli olduğunu da vurguladı.

Armani, insan ilişkilerine yeterince dikkat etmemekten dolayı üzgün olduğunu belirterek, Bu işte çok fazla ben-merkezli olma eğilimi vardır ki, bu aslında üzücü birşey. Eninde sonunda ben-merkezli biri olursunuz dedi. Sektörde özgür olmanın yolunun başkalarının kölesi olmamaktan geçtiğine dikkat çeken Armani, şöyle konuştu:

Vakti geldiğinde ben de işi gücü bırakıp çekileceğim. 85 yaşına gelmiş bir tasarımcının hálá ortalıkta olması çok gülünç olurdu. Yaratıcı kontrol tasarımcılara geçmeli ki, ben bu alanda çok uzun yıllar çalıştı.

2003'te donuk geçen modasının geleceğinin ne olacağına ilişkin tartışmaların yapıldığı konferansta Armani'nin konuya ilişkin çok pozitif olduğu görüldü. Armani daha pozitif trendlerin yolda olduğuna dair açık işaretlerin olduğunu belirtti. Armani, Çin'in moda tasarımcıları için heyecan verici yeni bir sınır olduğuna da işaret etti.

Armani'den başarı getiren on emir

Vizyonunuzdan asla fedakarlık etmeyin.

Yeni yetenekler peşine düşmek yerine kendi çalışanlarınız arasındaki sadakate değer verin.

Başarı üstün yetenek gerektirmez. Kollarınızı sıvayın!

inandığınız şeye sıkı sıkıya tutunun. Sizin dışınızdaki herkes farklı adımlar atıyor olsa bile bunu yapın.

Yeni bir markete girdiğinizde, kendinizi çok fazla o markete uydurmaya çalışmayın. Farklı noktalarınızı devam ettirin.

Ürünleri satan bir tasarımcı olarak moda basını sizin için bir dezavantaj olabilir. Bununla ilgili olarak yapabileceğiniz hiç bir şey olmadığını hatırlayın.

işinizde uzlaşma için dışarıdan gelecek finansmanlara karşı açık olun.

Moda basını aynı zamanda sürekli olarak yeni haberler avındadır. Bununla ilgili olarak da yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığını bilin.

Vizyonunuzu sergilemek konusunda moda basınına tam olarak güvenmeyin. Çünkü bunu yapmayacaklardır.

Ürünlerinizle ilgili son karardan kimsenin sorumlu olmasına izin vermeyin
--spoiler--
eğer o olmasaydı bugün giydiğimiz elbiseler farklı olurdu. diyebileceğimiz çağdaş modacılardan birisidir.
armani, erkek giyiminin dokunulmaz prensiplerine yenilik getirmiştir. genç italyan kadınları için yeni bir stil geliştirmiştir.
modacı, basit fakat özenli ilkeler ile çalışıp mükemmel bir kesim, titiz rötuşlar, işleviyle uyumlu bir form, lüks ancak gösteriş iddası olmayan elbiseler tasarlamıştır.
armani stili, bir üniforma olmasa da, prestijli bir markaya dönüşmüştür.
Bağımlılık yapıcı parfümdür.

Annemin 12 şubat tarihi itibariyle 14 şubat sevgililer gününe ithafen şahsıma almış olduğu parfümdür ayrıca.
Gerçi fiyatını güç bela ağzından aldıktan sonra kafasına fırlatmama ramak kalmıştır ama neyse.
Benim düşünceli anam, yıllardır sap olan oğlunun sevgililer günü hediyesi alacak kimsesi olmadığını bilip aldı Zaar.
Yalnız ben hediye için para harcamayacak olmama sevinirken, anama hediye almak icap etti.

ilk başta kendileri pek hoşuma gitmemişti ama sonradan bildiğin bağımlısı oldum kokunun. ikide bir kendimi kokluyorum. Bayağı da kalıcı.
Esnaflıktan gelme modacıdır.

http://hizliresim.com/9p7ZJN
Parfümlerinin hepsinin kokusu birbirine benzer. Özellikle aqua di gio bok gibidir. Uzak durun.
görsel

Bu parfümü hariç diğer tüm parfümleri bok gibidir. Ama bu bir başka. Bugün satın aldım ben, oldukça beğendim.
Code black parfümü, tshirtler, pantolonlar seviyorum.
italyan moda devi Armani'nin 84 yaşındaki kurucusu.

görsel
görsel
israil markasıdır.