bugün

ölen eski sevgilimi. her ne kadar başkasının olmuş olsa da güzel dileklerimi hiç esirgemedim. inşallah gittiğin yerde senin kadar güzeldir.

sabah sabah dağıttın be usta ...
Geçen atatürk ün bir kasedini izledim çiftlikte hayvanları inceliyor bilgi alıyor sesler çok net. Hali,tavrı, konuşması
Jestleri,mimikleri o kadar kılaski insan diyor içinden : çeşke görüpte bir sohbet etme şansım falan olsaydi yada onun çevresinde olanlar ne kadar şanslıdır.
Mesut abi.

Barakasında yaşardı.
Çalışmazdı.
Hafiften deli bile sayılabilirdi.
Kimsesi yoktu.
Çok gazete okurdu.
Lorel&hardy hayranıydı. Raj kapoor'a bayılırdı.
ilkokul mezunydu. 5.sınıfta onu öpen kadını 40 yıl sevdi.
Sessiz sedasız gitti.
5-10 kişi cenazesini kaldırdı.

Kimsesiz bir sokak berduşuydu. Ama aklımda gelmesini istediğim de ilk kişi. Kimsesi yok diye belki; ben onu hep özleyeceğim.
Seni çok pis özledim mesut abi. Çok.
Masum, saf duygularım.
Ben gitmek isterdim.
hiç kimseyi. belki gittikleri yerde daha mutlular lan neden bozayım geri getirip.
şöyle bi 5 6 sene geriye atsalar bana yeter de artar.
Gidenler geri gelseydi eğer,
Nenem yaşasın isterdim.
eski fuckbuddy im. yılan gibi kıvranıyordu namıssız.
görsel

Kalbimizden hiç eksik etmediğimiz karizmatik liderimiz ❤.
Ne kadar bencilsiniz.

Dedesini istermiş.

Sadece kendi ve 3-5 kişi mutlu olacak.

Binlerce-yüzbinlerce, milyonlarca insana faydası olmuş insanları isteyeceksin.

Ne geliyorsa başımıza bu bencil zihniyetlerden geliyor.
Mustafa kemal atatürk.
Dedem.

Bizi çok seveceğini biliyorum.
Babamı isterdim ben.
gidenlerin hepsi istinasız geri döndü. mümkünse giden gelmesin.
görsel
Nickimden de anlaşılacağı üzere giden gider. Geri dönse de hiç birşey eskisi gibi olmaz. Giden hep ben olmuşumdur bu arada. Çünkü öyle olması gerekti.
mustafa kemal deyince eksi geliyo lan.
atam atam sen kalk da ben yatam...
Giden bir sürü kişi geldi aklıma ama hiçbiri geri gelsin istemiyorum, benim için giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir galiba arkadaşlar.
Kardeşim.
Dedem.

Benliğimin oluşmasında-öleli 13 sene olmasına rağmen- en büyük etken o. Hala onun hikayelerinden ders çıkıyor bana. Yaşadığımız şehirde herkes tarafından saygı gören birisiydi. Çok sevilirdi.

Beni çok severdi, gelirken bana meyve getirirdi, her gün. Bir gün balkondan yolunu gözlerken elinde 2 poşet gördüm. Kapıya koştum, elinde 1 poşet vardı. Ertesi gün tekrar balkona çıktım, yokuşu usul usul çıkıyordu. Bir baktım, benden önce mahallenin çocukları koşmaya başladılar “dede,dede.” Diye. 1 poşet bana meyve alırken,1 poşette mahalledeki çocuklara alırmış. Eve gelene kadar da onları dağıtırmış.

Sordum “neden onlara da veriyorsun” diye. Cevabı hala aklımda. “Bu dünyada çocuk sevindirmek kadar iyi olan bir şey yoktur. Onlar günahsızdır, kimsenin günahını da taşımazlar.”

Bu söz sonradan benim hayat felsefelerimden birisi oldu.

Çocukları üzmeyin.
Kemal sunal.
Sarı saçlım mavi gözlüm, Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
güncel Önemli Başlıklar