1. 1.
  bir gerçek. yangından mal kaçırır gibi.
  1 -2 ... anti sosyal
 2. 2.
  aynen öyle.
  yolcudur abbas bağlasan durmaz!
  Gider ayak merkez bankası kasasını boşalttılar!
  3 ... hidayeter
 3. 3.
  geçen yaz spekülatörler türk lirasına saldırı başlattı. tayyip bunu engellemek için parmağını kıpırdatacağı yerde (faizi o zaman da yükseltebilirdi) tam aksine onlarla el birlik yapıp "ekonomik istikrar kalkanı paketi" diye devlet bankalarına sorgusuz sualsiz yüksek limitli (50 milyon lira) çok düşük faizli (%9.5) kurumsal kredi dağıttırdı. o krediyi toplayanlar parayı 7'den dolara çevirip hem doları iyice delirttiler, hem kârlarına kâr kattılar.

  kasımda belirledikleri zaman gelince bu sefer topluca bütün dolarları 9'dan bozup tl'ye geçtiler. tayyibin mevduat faizini ikiye katlamak, her nasılsa spekülatörlerle beraber şişirdiği balonu patladıktan sonra aklına geldi. hepsi gözönünde bulundurulduğunda şu an türkiye dövize %40 falan faiz ödüyor. türkiye o faizi ödeyemez, toptan batacak. damadın it izi ot izine karıştı deyip kaybolması da bununla ilgilidir herhalde.
  3 ... ben de yazdim
 4. 4.
  Olan bize oldu. Yine halk zarar gördü. Bakın ülkenin düşmeyen gündemine, o ana akım medya mı havuz medya mı ne zıkkımsa artık sıfatı yansıtmıyor çoğu şeyi ama intiharlar, cinayetler, yağmalar ülkenin topluca grup terapisine ihtiyacı var. Cidden Türkiye'de yaşamak hayatta kalma mücadelesini geliştiriyor. Helal olsun sabredenlere.
  1 ... aykizcankizcicekiz