bugün

kim olursan ol, gideceğin yer aynı olacaktı.

nefsini terbiye eden insanlardanımdır. her gece yaptığım dualardan bir tanesi de budur. "allah'ım sakın insanlara yüksekten baktırtma neolur" dur.

çevremdeki gözlemlerime göre, bazı insanlar bazı insanlara yüksekten bakıyorlar.
insanların kılıklarına, kıyafetlerine, mevkilerine, işyerlerinde bulundukları pozisyonlara bakarak değer veriyorlar.

halbuki dünyadaki bütün bebekler anne babalarından eşit olarak dünyaya gelmiyorlar. zira, her bebek dünyaya geldiği evin şartları doğrultusunda hayatını sürdürüyor, en azından bir dönem. işte asıl mesele bunu idrak edebilmekde zaten.

uzun lafın kısası, karşısındakine yada karşısındakilere, sırf egolarını tatmin etmek adına, yüksekten bakan insanlara, hiç küçümseyerek bakma, gideceğin yer aynı diyesim geliyor.
hep sana geliyor yollarım. hep senin ayaklarına kapanıyorum ama sen yoksun, yar, sadece vehminde bıraktığın hatıralarına geliyorum hep. haklısın gitmekte kızamam elbette çünkü gerçek yar benden çoktan vazgeçmişken senin kalıp benim yaralarımı sarman beklenemezdi.