bugün

e3 de ki oynanış videosuyla hoşuma giden yeni Playstation 4 exclusive oyunu, Playstation 1 efsanesi Tenchu'yu andırması da cabası. Oyunun combat sistemi gayet hoştu, ümitliyim bu oyundan.
Düello sahnesinde ağzım açık kaldı. Combat sırasında soluk borusunu ele almak da bir garipti.
Renkler ancak bu kadar düzgün seçilebilirdi. Sıcak palet, Tam o çağı ve akıllarda olan uzak Doğuyu yansıtmış.
Trailer ile insanları baya yükselttiler. Dur bakalım.

Kesinlikle denenmesi gerekiyor.

Not: ayrıca, şu uzak doğu temalı, Japonlu-koreli bir oyun çıkmayalı da epey olmuştu.
Ne yazık ki PC'ye çıkmayacak oyun. Suckerpunch direkt Sony stüdyosu gibi. Playstation dışında bir platforma çıkmayacaktır.

Oyuna gelirsek aslında dünya yeniden keşfedilmemiş, bildiğimiz Assassin's Creed'lerin formülü oyun dünyası için orijinal bir konu ile harmanlanmış. Ben pek hatırlamıyorum bu dönemde geçen bir oyun, fantezi vesaire olmayan. Assassin's Creed ciddi anlamda örnek alındığı baya aşikar olduğu için oyunun mekaniklerinde herhangi bir sorun olacağına inanmıyorum. Benim merakım, oyundaki yan görevler ve ana hikayesi. Tarihi gerçekliği var mı, o dönemi hiç bilmediğim için bilemiyorum ama, karakterimiz belli ki kendi bölgesini istiladan kurtaran kahraman gibi olacak. Karakterinin gelişimi, yan karakterleri vesairesi iyi olmazsa çok tartışmalı bir oyun bizi bekliyor gibi geliyor şimdiden bana.
Red dead redemption 2 ile beklediğim oyun ama maalesef bizde ps4 yok pc ye de çıkmayacak

Ama helal olsun adamlar ubisoft'un yapamadığını yapıp ilk assasins creed'den daha iyi assasins creed yapmışlar*
Ubisoft da anca origins,oddysey çıkarsın aq

Konusu: japonya'da moğol istilasının dokuzuncu günüdür tapınakları,köyleri,kasabaları yakan keşişleri,çiftçileri,din adamlarını katleden moğollar ile moğol işbirlikçisi japonlara karşı tek başına karşı durmaya çalışan bir ronin'i (efendisiz samuray) konu alan oyun.
Aklımız hep The Last of Us Part ii'de de olsa seni de bekliyoruz Tsushima reis.