bugün

galatasaray'ın 10 numaralı efsanesi hagi ile delgado'yu dövüştürmektir. hagi'nin yaptıkları çoktur. delgado'nun ise bişeyi yoktur. niye açtım bu başlığı öyleyse derseniz bejekeliler görsünler delgado'yu ona göre övsünler. neyse sözün bittiği yerdir hagi. unutmadan fenerliyim diyeyim de.

edit: direk 2 oy almış en eksisinden. yanlış bişey yazmıyo yukarda. ezikliğin alemi yok.
(bkz: gheorghe hagi vs bizim kerim abi)
frikiklerde hagi biraz daha iyi ama kerim abi de efendi adam çok, her bayramda köye annesinin yanına falan gider..
(bkz: yok artık lebron james)
emrah koş delgado'yu zikiyolar...*
"alex vs hagi" karşılaştırmasında olduğu gibi galibi belli olan karşılaştırmadır.
iki futbolcunun kıyaslanması bile abes olan, biri gölgesine bile çalım atabılecek yeteneğe sayipken diğeri sahada ayakta durmasını zor becerebilen bır futbolcudur.
kıyaslamalar beni ilgilendirmiyor da bu şuraya kadar gider;

(bkz: hagi vat karagöz)
yorum yazmaya bile gerek olmayan karşılaştırmadır. karşılaştırma bile değildir, bok atma çabasıdır.

"topunuzun mına koyyim" diye başlık açıp , entrye "ama yapamam ki" yazmak tadında bir başlık olmuş tebrikler.
hagi sol ayağını, delgado sağ ayağını iyi kullanır.
Porche vs murat 124 karşılaştırması düzeyinde önerme. Ha bildiğimiz usülde gidersek, Hagi Fifa 2008 de World 11 de yer alırken, FM 2008 de scout raporu istenildiğinde " would not be a worhwhile signing" der. Bu da bilimsel tespitimdir. (Fm diyorsa doğrudur)
hagi gibi bir dev ile kendi çapında bir 10 numaranın kıyaslanmasıdır. beşiktaşlının en önde gideniyim ancak ben bile utandım başlığı görünce. başlığı açan arkadaşta polemik olsun deyü açmış açıklamasından belli. lan arkadaşım kim hangi beşiktaşlı kıyasladı hagi ile delgado'yu da sen gelip başlık açıyorsun.

(bkz: allahım yarattın bari takip et)
Gereksiz mi gereksiz vir karşılaştırmadır. Bir beşiktaşlı olarak hiç çekinmeden Hagi' nin türkiye de top oynamış en iyi futbolculardan, hatta en iyisi olduğunu söylerim.* Sen de söyledir.
beşiktaş'lı olarak delgado'nun hagi'nin çükündeki kıldan öteye gidememesi karşılaştırmasıdır. hatta karşılaştırma bile olamaz ya başlık açılmış öyle diyelim. doğru olan tek şey hagi kendi kalesine gol atsa bile "ulan bu adamın bir bildigi var du bakalım..." derken delgado gol atsa bile "..nuna godooom ayda yılda bi gol atıyor pzvnk. saçının teline sokam" gibi duyumlar işitildiğidir.
delgado'nun bana göre pas yeteneği şu an alex ve lincoln'den de iyidir hatta şut atabilme yeteneği bile en az onlar kadardır. ama sürekliliği yoktur. 1 maç ortaya çıktıktan sonra 3 maç ali bilgin gibi oynayabilir. hagi ile kıyaslamak ise kendisini bile güldürecektir.
delgado'nun kaç fırın ekmek yemesi gerektiğini gösteren yararlı kıyaslama.
(bkz: hagi vs ilyas salman)

bence bu kıyaslamada Hagi futboluyla daha ön planda olur. ilyas salman mı daha iyi oyuncu hagi mi derseniz, "oyunculuk?" derim, "nasıl bi oyunculuk ki?" derim. kararsız kalırım. bundan sonra da boyle saçma kıyaslamalara girmeyin, şimdi dagılın hadi.
bu karşılaştırmalar gülünçtür.olması gerek karşılaştırmalar şöyledir.

(bkz: hagi vs pele)
(bkz: hagi vs maradona)
gene bir ''muhtemel rakip takım taraftarı yorumu'' mantığına dayalı gs'li kişi yaklaşımı.

kendi iddiasını başkasınınmış gibi gösterip sonra da gene kendi ifadeleriyle çürütme yönteminin son zamanlarda sıkça rastlanan bir örneği.

allah aşkına şu delgado 2-3 senedir türkiye de, bir kere bile hagi ile kıyaslandığına rastladınız mı?
illa ki galatasaray - beşiktaş karşılaştırması yapılacaksa kesinlikle yanlış bir karşılaştırmadır. yapılması gereken hakan arıkan vs harry kewell olmalıdır. çünkü ikisi de bir dönem liverpool'u ihya etmiştir.
http://yfrog.com/1seln6396501j