1. 1.
  http://youtube.com/watch?v=m6CKStllJag+ adresinden izlenebilir.
  2 -1 ... sen bana bu diyemezsin
 2. 2.
  benjamin adlı çizgi filmde, benjamin in yaptığı "ölü yaprak vuruşu" diye bir vuruş vardı. kaleye uzak olan bir bölgeden şut çekiliyor ve top bir müddet yükseldikten sonra havada sabit bir şekilde duruyordu. akabinde durduk yere hızlandıkça hızlanıyor ve kaleye doğru yol alıyordu, sonra gol!! işte öyle bir goldü.
  -1 ... pygmalion
 3. 3.
  ilker yasin in ayakta alkışladıgı goldür.
  2 ... nightsun
 4. 4.
  (bkz: jardel ofsayttan çıktı)
  4 ... kajmer
 5. 5.
  (bkz: efsanevi goller)
  3 ... junior
 6. 6.
  (bkz: tesaduf goller)

  edit : hatta, topun tribunleri dolasip selam verdikten sonra kaleyi buldugu goldu. girmeden once cay kahve molasi da vermisti...
  breh breh breh...
  6 -36 ... cehennetlik
 7. 7.
  herkesin atabileceği türden bir goldür. yalnızca atmadan önce kırkbin fırın kadar ekmek yenmesi şartı vardır. bu tesbiti bir fenerli olarak yapmak ayrı bir acıdır. ama acı iştahı açar. şaka gibi goldür yani. bu gol aynı zamanda gariptir de. gerçek değilmiş gibi bir gidişi vardır topun. bu itibarla acaba fotomontaj mıdır diye de düşünülebilir.
  5 ... basroldeki figuran
 8. 8.
  (bkz: arkadaşım abartmışsın ama onun adı hagi)
  2 -1 ... metin oktay
 9. 9.
  vodafone reklamında ki kalecinin attığı gole benzer. playstationda atması bile çok zordur böyle golleri... sanki bilgisayarla yapılmış gibidir.
  2 ... kajmer
 10. 10.
  yillar sonra dakikalardir onlarca defa izledigim ama doyamadigim gol degil sanat eseri. tesaduften hagi olunsaydi benim edebiyat hocam olurdu, surekli odul kazaniyor bedavadan cekilislerde, o derece balli.

  ayriyaten topun aglarla bulustugu anda tribunlerden cikan ugultu bile tuyler urperticidir.
  2 ... optimus prime