bugün

arkadaşım ne bu geyik yok muhabbet yok, nedendir diye sormak istediğim radyodur.
gerçekten sıradışı ve türkiye'de albümü dahi zor bulunan * sanatçıların parçalarına sahip radyo. *
'seçme' bir liste ile uzun bir aradan sonra yayında. türkiye'de pek bilinmeyen hem popüler dinleme zevki hem müzikalite açısından 'iyi', elektronik, elektro-etnik hareketli ve dingin müzikleri 'duyurmak' için...
bu ticari bir 'uygulama' değildir. bilgi edinmeden fikir edinmemeli... tanıtmaya çalıştığım entrydeki yüzeysel üsluba aldanmamalı ve önyargılı olunmamalıdır. bu ülkede gitarviyol denen harika enstrümanı, konserinde babylon gibi küçük bir mekanın bile dolmadığı azam ali isimli dünyanın en iyi seslerinden biri kabul edilen bir hanımkişiyi, dead can dance gibi artık dağılmış müthiş bir grubu, prem joshua gibi modern ile gelenekseli müthiş zevkli yeni bir tarzda sentezleyen bir üstadı, amethystium gibi son derece özgün bir elektro-spiritüel oluşumu bırakın çalmayı kaç 'radyo' biliyor doğrusu merak ediyorum.
'ayar' vermeye kalkmadan evvel merhum uğur mumcu'nun dediği gibi 'bilgi edinmek' iyi olur, hoş olur...
(bkz: reksan reklam sundu)
birçok sitede yayın yapan free online radio olanağı sunan flatcast tarafından hazırlanmış ve bir websitesinin içine gömülmüş radyodur diğer radyolardan pek bir farkı yoktur tek fark çalınan müzik olarak görülse bile çalınan müzik çalan dj'e göre değişiklik göstereceği için her radyoda olan bir durumdur aslında.

(bkz: bilgisözlük radyo)
(bkz: süpersözlük radyo)
(bkz: netsözlük radyo)
internet explorer 6 ile de dinlenebilen radyo. dinlenebiliyor... o kadar 'relax' yani. *
sesli anons yok. ama liste falan da yok.... 'canlı' seçmekteyim parçaları bir nevi 'online mute dj' bilinmeyen hit müzikler mevcut efendim... valla fena değil... *
vee müjde! * internet explorer ile de dinlenebilmektedir. en azından i.e.7 ile ... haberdar eden darkblues'a * teşekkür edilmelidir...
sadece muzık diyenler için hazırlanmıs bir radyo. * * *
an itibariyle bir tek benim online oldugum radyo. * * *
yaklaşık 1 ay önce tarafımdan tasarlanmış amatör ruhlu bir proje. türkiye'de örneği yok denecek kadar az denli geniş bir tür yelpazesine sahip, hafif müzikten new age parçalarına, operal metal müzikten spiritüel dünya müziklerine türk ve dünya müziğinin özgün ve seçkin eserleri ggc'de... yani öyle olacak, umarım... *
şimdilik şu url'de...