bugün

rahat insandan sevgili olmayacağı için o saatten sonra herkes gibidir.
en geçmişinle ilgilenmiyorum diyenin bile bir süre sonra geçmiş merakı tutar, o sebeple kanmayınız efendim bu sözlere, alınız baştan tedbirinizi...
gelecekte yapılacak hataların geçmişin alışkanlığı olduğu gerçeğini düşünemeyen sevgilidir.
yalancıdır. cicim aylarını yaşıyordur muhtemelen. az biraz zaman geçtiğinde çirkefleşeceği, hatta ve hatta kendisini zerre kadar alakadar etmeyen geçmişin tozlu sayfalarını teker teker kurcalayacağı tecrübeyle sabittir. tabi bu tipler her nedense kendi yedikleri boklardan çok karşı tarafın geçmişiyle ilgilenirler. sanırım en büyük savunma saldırmaktır fikrini düstur edinmişlerdir. hal böyle olunca karşı taraf kendini savunmaktan, karşısındakinin yediği haltları kurcalamaya vakti olmayacaktır. bırakın bu işleri. kimsenin geçmişi kimseyi ilgilendirmez.
+ Canan
- Can

+Geçmişinle ilgilenmiyorum.
-Geçmişim de seninle ilgilnmiyormuş öyle dedi.
kesin "şimdiki zamanda" bir kaç yaramazlığı vardır kendilerinin.
kırdığınız cevizlerin göz ardı edilmesine yarar.*
bir genelleme yapmak gerekirse aslında kendini aklama durumudur. Karşısındakinin geçmişini önemsemiyor gibi yapıp kendi geçmişini örtbas etmekten başka bir şey değildir. Kendi geçmişinden bir örnek geldiğinde "Ben seninkiyle ilgilenmiyorum benim geçmişimde önemli değil değil mi aşkım?" şeklinde kendini savunan tiplerdir aslında.
(bkz: külliyen yalan)
geleceğini sikecek sevgilidir. benden demesi!
geçmişi kurcalamanın, kurmayı düşündüğü geleceğe zarar vereceğini düşünen mantıklı sevgilidir. alnından öpülesidir.
gemişte sana yapılanların aynısını yapacağım için sorun yok anlamındadır.
(bkz: yalan söyleyen sevgili)
'ben sikip geçicem canım' lafını, kulağa hoş gelecek şekilde söylemeye gayret eden sevgilidir.
kendisinin herhangi bir şeyiyle ilgilenilmediği için muhtemelen sevilmediğini düşünüp üzülecek, sonra paylaşırsa üzüntüsünün azalacağını zannederek bir arkadaşına anlatıp daha da üzülecek, ağlayacak, sonra karşısındakini mesaj manyağı yapacak, sonra telefon edip burnunu çekerek "sön bönim niye geçmişimle ilgilenmiyorsun..? ben senin için her şeyi yapıyorum, seviy.. ühhhüüee.." diyecek, en sonunda talihsiz erkeği mecburen ayağına getirip 2 doz çikolata, yarım kilo sıcak su, 1 doz majezik, 1 doz da öpücük ile sakinleştirilip, uyutularak 1 ay sonrası için güç toplayacak sevgilidir.
geleceğinize sıçacak sevgilidir.
Bu bir taktikdir efendim, geçmişinle ilgilenmiyorum derken içinde öyle bir merak vardır ki;herşeyi anlatsın ister ama burnundan da kıl aldırmaz. Zamanla zamanla gelmişini geçmişini deşer bu şahsiyet sonra da bir sürü pürüz bulur..
kişiye göre değişkenlik gösterse de, çoğunlukla doğru olan sevgili söylemidir. fakat, öyle kişiler vardır ki, hiçbir suçu yokmuş gibi gösterip, sevgiliyi geçmişi ile bilinçli olarak ilgilendirmek mecburiyetinde bırakır.
sevgilisinin geçmişinin onu zerre kadar ilgilendirmeyeceğini bilen sevgilidir.
istemediği, hoşlanmıyacağı şeyleri duymaktan korkan kişidir.
(bkz: sevgiliden soğma sebebi)
elbette geçmişinden emin olduğunuz birisiyse ilgilenmemek lazım. geçmişte erkek olsun kadın olsun birşeyler yaşamış olabilirler ve o zaman siz yoktunuz onun hayatında. onun çok ileri gitmediğine inanıyor ve içinize sindirebiliyorsanız sorun yoktur ama bundan farklı bir durumdaysanız ne kadar ilgilendiğinizi belli etmesenizde bazı sorular kafanızı allak bullak edebilir. geçmişi kurcalamak doğru değil ama geçmişinden emin olmadığınız bir sevgiliniz varsa da ileride işler daha ciddi bir konuma geldiğinde olaylar çığrından çıkabilir. iyi tanımak lazım doğru yolla ve doğru şekilde.
aslında geçmişini kurcalamak için giriş cümlesini sarfetmiş oluyor.
mutlaka ileride ilgilenecektir.
ilişkinin giriş kısmında sarfedilen samimiyetsiz söylemin sahibidir. gelişme bölümünde tüm geçmişinizi kurcalar ve sonuç bölümü de buna bağlı olarak ayrılıkla sonuçlanır.
(bkz: daha önce kaç kişiyle çıktın)