bugün

Kapının önündeki çöpleri karıştırmaktan bir farkı yoktur.
Geleceğinizı kötü etkiler ve kafanızdan hiç çıkmaz.Vicdan azabı çekiliyordur.
ileriye bakmanızı, önünüzdekileri görmenizi engeller. sıkça yaşanan bir durumdur. zararı çoktur. zor engellenir. bi başlarsınız boku yediğinizin resmidir.
Gelecek, geçmişin merhametine kalmıştır. Ve insan, ikisinin arasında bir kurbandır.
Kendimizi geçmişin insanı yapamayız , yapmamalıyız . Şimdiki zamanı ve geleceği harcamak pahasına geçmişi yüceltemeyiz .
Yıllardır muzdarip olduğum durum. Ait olamadım sahip de olamadım. Öfkem,hırsım,hastalıklı düşüncelerim bitirdi beni..
Kendinizi yaptıklarınızla suçlamayın.
Düşünecek başka şeyler keşfedin.
Gelecekle ilgili sürekli hayaller kurun.
Anı yaşayın.
Yaptıklarınızın birer tecrübe olduğunu düşünün.
Dünden bugüne kadar hayatınızda neler değiştiğini düşünün.
Sürekli değişim hâlinde olun. Farklı şeyler keşfedin. Farklı insanlarla tanışın. Farklı şeyler yapın.
Bu şekilde geçmişin kalıntılarıyla kafanızı yormamaya başlıcaksınız. Herşeyi akışına bırakacak ve tam tersine gelecek için düşünmeye başlıcaksınız.
Çok düşünüyorsan geçmişini o zaman tamamen zıt şeyler yapacaksın.
Acı çeken insandır. Sürekli kendi ile hesaplaşma yapıyordur.
Canınızı sıkar. Çünkü illa yaptığınız hatalar vardır. Ve genelde onları düşünürüz. iyi şeyleri hatırlayınca da duygulanır insan. Ama iki şekilde de geçmişte takılı kalma durumunda insanı şimdi ki hayattan uzaklaştırabilir.
Önemli olan geçmiş değil gelecek çünkü geçmişi değiştiremezsin ama geleceği degiştirebilirsin. O yüzden fazla düşünmeyin.
ilerleyememek.
Yaş 30lara dayandığında ve buna kimse inanmadığında ne çabuk geçti üniversiteden sonra hayat diye sorgulamaktır!!! *
Günümüzde yaşanan her olayın, genel sebeplerinden biridir.
Geçmişin düşünülmesi; süper stres ve dayanılmaz baş ağrılarının yanı sıra, kişiyi psikolojik olarak etkiler.
(bkz: Zengin ve mutsuz)
Hiçbir işe yaramıyor. Ha! amacınız canınızı yakmaksa o noktada kaliteli bir hizmet alırsınız.
Bir türlü bırakamadığım eylemdir. Acı çektirir fazlasıyla.
Düşünmemek gerekir. Olan olmuş biten bitmiş zaten yasadığın şeyleride isteye isteye bilerek yasamıssın ne pişman oldum demelisin ne de düşünüp daha çok üzülüp hayata karsı küsmek. Bazen sadece siktir edin.
insanın dünve bugün ilişkisi kurmasını ve ölçekli hareket etmesini sağlar bence . Ama saplanıp kalmıcaksın yeniliklere açık olmak şartıyla. Kapiş?
E tabi güzel anılar varsa fazlasıyla düşündürür.
hicbir zaman yapmadigim eylemdir. sadece gelecegi fazlasiyla dusunurum...
üst üste yenilen kazıkların sonucudur.
son 1-2 aydır çok fazla yaptığım davranış. öyle ki, oldukça neşeli ve hoşsohbet biri olan ben* içine kapanık, neşesiz, çok konuşan ama boş konuşan biri olup çıktım. geçmişteki olaylara çok takılıyorum, defalarca sıfırdan düşünüp yorumluyorum her şeyi. eskiden de böyleydim, ama 1-2 aydır çok abarttım cidden. günlük yaşantımı ve davranışlarımı da etkiliyor ayrıca. eski halime dönmek için uğraşıyorum. allak bullak şu an kafam. berbat durumdayım sözlük.
Boka sardirir.

Yapmayin arkadaslar. Gecmisiniz de olan olaylari bir sekilde duzeltme imkaniniz olmadigina gore onunuze bakin. Kendinize eziyet etmekten baska bir ise yaramaz.
istemsizce yapılandır.