bugün

sürekli başıma geliyor bu aralar.
bir yaşa kadar geçmiş, geleceğin önündeki engeldir. bir yaştan sonra da gelecek, geçmişin. henüz özleyecek kadar geçmişe sahip olmayanların anlayamayacağı şeydir. vakti vardır. anlayacaklardır.
aşmaya çalıştığım halde aşamadığım özlem. 2016 ike 2019 arasında bir zaman tünelinde sıkıştım kaldım.
Ben 2022 de kaldım ya.

Yılbaşında da 5 dakika 2023 gözüme garip geldi zaten.

Daha bir daha kurban bayramı var diyorlar.
Sinemaya gidip mutlu olduğum zamanlar vardı. Ne kadar umut dolu ve mutluymuşum o zamanlar.
2004 yılında kitap okurdum gün boyu nasıl mutlu olurdum internet ve sosyal medya yüzünden kitap bile okuyamaz hale geldik

(bkz: ne oldu bize)
her geçen gün artan bir duygudur. insanın her günü bir öncekini aratır mı? Aratıyor.
Killa hakan'ın fight kulüp adlı eserinde ceza abimiz şöyle der:

"Geri dönmek yok yatıya kalın
Geçmişe takılı kalıyo' kafası kalın"

Kalın kafalı olmaya gerek yok hayat akıyor.
Bu yemin ederim ben. Abi Aleyna tilki değil Tripkolic istiyorum. Pubg valorant değil CS 1.6 oynamak. LoL yerine knight metin 2 kasmak. akşamları Facebook'ta şuursuzca komik olmayan komik sözler yazmak istiyorum.
Net olarak ihtiyarlık belirtisidir. Kent reklamı dedeliğidir.
dünyanın daha güzel bir yer olduğu zamanlara duyulan özlemdir.

(bkz: nostalji)
Hatta ilginçtir çoğu zaman hiç bulunmadığım, bilmediğim zamanlara özlem duyarım.
çok canımı sıkıyor bu durum. geçmişte kalan şeylerin benzerinin tekrar yaşanması hiçbir şekilde mümkün değilse ekstra can sıkıcı oluyor.

dört gün sonra doğum günü. gitti gideli kendimden başka kimsenin mumlarına üflemedim. şımarıklık yapma hakkım elimden alındı sanki. yok olmuyor yapamıyorum başkasına, gerçi denemedim ama yapamam herhalde ya. geçenlerde saçımdan 26 tane firkete ve tel toka ayıkladım. kendi başıma hallettim. iyi idare ediyorum yokluğunu aslında. sanırım otuz küsur saymıştık geçen sefer, ben tam hatırlamıyorum ama yaşasaydın kesin hatırlardın sen net miktarı. yine dizinin dibine oturup nazlana nazlana saçımı çözdürmek vardı ama bil bakalım kim yoktu? ay neyse. seni özlemenin sonu yok baba. çok öptüm.
Şimdi geçmişe özlem duyuyoruz ama o günlerde yaşadığımız kötü olayları hiç hatırlamıyoruz o yüzden anı yaşamak her zaman daha iyidir.
vuslatı olmayan bir özlemdir.
bende çok vardır bu özlemden. fazlasını istemiyorum sadece 1 sene öncesine dönebilsem çok güzel olacakta işte kim kaybolan yıllarını geri alabiliyor ki ?
psikolojik sorunlarımın olmadığı günleri özlüyorum. *
Benimki fazladır.
Asıl olay dişini fırçalayacak bile vakit bulamamakta. Durum böyle olunca özlem duygunuz da kayboluyor. O değil de Sabah niye 6 da kalkıyoruz ki gerçekten ben anlamıyorum ama.
eğer mevcut yaşantınızdan mutluluk, huzur zevk haz ve sevgi almıyor hissetmiyorsanız geçmişinizde yaşanmış güzel anları düşünerek geçici süreli narkoz verirsiniz kendinize bir süre de olsa mutlu olmak için geçmişe bir uğrar eskileri yad ederiz.
geçmesinin yolu daha güzel anılar biriktirmek olabilir.
Yok öyle bir şey.
Geçmişte kötü birşey yaşamayanlar geçmişi güzel hatırlar.
genel olarak her insanda vardır, geçmişi hep güzel hatırlamaya meyilliyiz herhalde.

ya da bilinçaltı kötü anıları bastırıyor, güzeller zeytinyağı gibi üste çıkıyor. bilemiyorum.

20 sene sonra da bugünleri, bugünden kalan güzel hatıraları özleriz.

bugün de dünü özlüyoruz, mutsuzuz çünkü.
Hangi geçmiş? olarak belirtmek gereken geçmiştir.

Antik çağlar mı?
ilk çağ mı?
Orta çağ mı?
Yeni çağ mı?
Akp dönemi öncesi mi?