bugün

fetullah hoca cemaatinin üst düzey müntesiplerinden birinin, bediüzzaman için söylediği söz. ayrıca, dünyaya geleceği tarihi kendisinin belirlediğini, ölüm tarihini de bildiğini söylemiştir.

not:bunlar gaybın bilgisinin allah katında olduğunun, bu bilgiyi peygamberine dahi vermediğinin farkında değiller ya da olmak istemiyorlar. cemaat hakkında bir çok olumsuzluğu başkalarından duyardım, fakat "yok artık, bu kadar da olmaz" şeklinde tepkilerim olurdu. ancak gittim gördüm, anlatılanlardan da feci bir durum söz konusu. bunların itikatları bozuk. bediüzzamanı bir peygamber, fetullah hoca'yı da mehdi gibi görüyorlar. ehli kitabı cennete sokuyorlar. iran'a gelince cehennemlikten beter ediyorlar. güç gösterisi yapıyorlar. işte şu kadar okul var, şu kadar bilmem ne var. böylece millet, gücü görünce bunlara meylediyor. "nerden nereye" mesajı vermeye çalışıyorlar. müslümanlar zamanında başörtüsü için direnirken, bunlar yavşaklık yapmıştı. şimdi ergenekon muhabbetleri çıkınca, başörtüsü mücadelesinin baş mücahitleri kesildiler. zor zamanlarda piyasada yoklar, ortalık sakinleşince aslan kesiliyorlar. zaten sorgulama, sorma, araştırma felan olmadığı için, cemaatin baş'ından ne emrediliyorsa ölmüne itaat ediyorlar. kuran okudukları yok. ebcet hesaplarıyla, menkıbelerle milletin zihnini uyuşturuyorlar. allah ıslah etsin.