bugün

zamanın eli albümünden güzel bir funda arar şarkısı.

sevda rengi gözlerine
derde derman gülüşüne
biraz daha doyamadan
aramıza giren hayat bana düşman, sana düşman

yalnız ve paramparça aşktan hasarlı
zormuş unutmak bu geçmez yarayı
sevdan içimde bir kurşun misali
kanar durur gönlüm gittin gideli

ah bir gün olur
unutulur demiştin ya
söyle bana nasıl olur
unutulur, unutulur, unutulur

yalnız ve paramparça, aşktan hasarlı

akıp gider deli zaman
ömrün eski neşesi yok
senden sonra yaşadığım senelerin
güneşi yok, baharı yok, siyahı çok

yalnız ve paramparça aşktan hasarlı
Zamanın Eli'nin en güzel parçasıdır. Kesik Kesik bestesi bir başka hal katıyor.
hasarlı parça. çok ağlatabiliyor.

"...ömrün eski neşesi yok
güneşi yok, baharı yok, siyahı çok."
dinledim de bir garip oldu içim, hatırlayınca canım da yandı azıcık...
hala kabuk da tutmamış demek ki bu yara.
funda arar yine yapmıştır yapacağını .
KAPANMAZ YARADIR.
kendine acı çektirmeye meraklı bünyelerin *fellik fellik şarkı aramasına gerek yoktur. dinledikçe yara kapanacağı yerde daha da kanıyor maalesef. unutulur unutulur unutulur diye inler şarkıya büyük bir zevkle eşlik etmeye başlarsınız...

--spoiler--
--spoiler--
ancak mazoşist bi bünyenin dinlemekten zevk alacağı şarkı. (ben yani) dinlediğiniz anda büyük bir boşluğa düşebilirsiniz eğer bünyenizde bi mutsuzluk, bi depresyon hali varsa.. yine de dinleyin. güzel söylemiş funda arar. yakmış resmen o büyüleyici sesiyle. içki içip sarhoş olmak istiyorum bu şarkıyı dinleyince.

dinleyin çok güzel..

http://www.youtube.com/watch?v=k7f9uxwY1Z0
sigara yaktıran şarkılar listesine, yaz başında, bir numaradan giriş yapan şarkıdır.

zormuş unutmak bu geçmez yarayı.
öldüren, yakıp yıkan, mutlaka dinlenmesi gerek enfes bir funda arar şarkısı..
söz hayranı olduğum günay çoban, müzik febyo taşel..
iyi ki farketmişim ve günlerdir tekrar tekrar dinliyorum dedirtiyor..
funda arar'ın dost bıçağının açtığı canın sağolsun yarası etkisi bırakan bir sesle söylediği, benim gibi odunun bile göğsünün altında bir kalp taşıdığını hatırlatan, kalp kıran şarkıdır.
vicdan üzerinde açılan yaradır.
kalp kırmayan, aksine kırılmış kalplere arkadaşlık eden şarkıdır.

--spoiler--
akıp gider deli zaman
ömrün eski neşesi yok
--spoiler--
adamı öldürüp öldürüp dirilten melankolik parça. *
aldatılma yarasıdır... giden güveninizin bir daha geri gelmeyeceğini bilirsiniz ve bu hayatınızdan katledilerek zorla alınan, koparılan tarifi olmayan bir duygudur, ne yazık ki güvendiğiniz için salak yerine konmuşsunuzdur ve telafisi imkansızdır.
funda arar ın hislere tercüman olan parçası...

--spoiler--
--spoiler--
Funda arar' ın gurbet kuşuyla birlikte en güzel şarkısıdır bana göre. Şimdi bu şarkıya klip de çekmiş. Artık bitmeden tükenmeden dinleyiniz.
(bkz: reddedilmek)
Cok gec farkina vardigim icin kendimden utandigim ve asla erken kaybetme niyetinde olmadigim harikulade funda arar sarkisi. Seneler oncesinde kalbinize gomdugunuz daha dogrusu gomdum sandiginiz hayalleri, hatiralari teker teker diriltiyor Funda arar'in buyulu sesi. Sarki bitene kadar o etkiden kurtulamiyorsunuz. Gecmisi hatirlamak icin mi dinliyorum yoksa dinledikce mi hatirliyorum, orasini hala cozemedim. Bu arada giris kisminda ki gitar tinilari sarkiya ayri bir zenginlik katiyor...
kalp yarasıdır.
kalp kırıldıysa çok çok çok zor iyileşir.
Unutulmayan sevgiliye unutulmadığını hatırlatmak için kullanılabilecek mükemmel şarkı.
unutulur zannedersin, geçer zannedersin.. unutulmaz ve hiç geçmez..
alkol limitini arttıran bir parça. her kadehe son diye başlatıp ve dibini görünce yenisi söyleten şarkı.
herkesin yarası kendine ağırdır.
pek çok şey denmiş.
kendinden başka birileri için yaşamak ve bu alanda tavizler vermek, zamanla kendinize olan saygınızı kaybetmeniz ve bu uğurda geçen zaman.
geçen zamanın telafisi mümkün değil, kaybettiğiniz kendinize saygının telafisi ise zamanla ve dostlarınızla mümkün olabiliyor. ama en can yakanı zamanla olması.
bu fonda sözlüğü takip etmek zor oluyor. funda arar mükemmel sözlere mükemmel sesiyle eşlik ederken hüzünlenmek, bir offf çekmek istiyor insan. maaalesef bu olmuyor, olamıyor. ne? ben insan mıyım sanki mi? en az sizin kadar aşık oldum, fazlası sizi üzer.