bugün

levent yüksel'in med cezir adlı albumunun yanlış bilinen sarkısıdır. dogrusu için;

(bkz: dedikodu)
med cezir albumunden bir adet levent yuksel parcasidir, duzenlemesi de, yamulmuyorsam ya fahir atakoglu na ya da onno tunc a aittir, ayni zamanda da palavra sikan kisiler icin de bol kullanilir.
konusanin yalan soyledigi ya da bos konustugu dusunuldugunde / anlasildiginda soylenen soz obegi.
levent yüksel'e en çok yakışan şarkı.

geç bunları anam babam geç bunları dediği kısmı çok tatlı. *
levent yüksel in yorumladığı güzel şarkılardan biridir.
en güzel senin söylediklerini kaleye bile almıyorum ya da yutmuyorum ifadesidir ve bu lafın üzerine kemkümler başlar.
"sen anlat ben seni kıçımla bile dinlemiyorum"un edepli söyleniş şekli. bir diğer için (bkz: bırak bu işleri) (bkz: he gülüm he)
siktir lan yavşak ın kibarcasıdır.
Bir şeyleri yapıp, söyleyip, yaşatıp, yansıtıp aksi konuşmalar yapıldığında verilen tepki. Bu aralar çok lazım oluyor. Bazen sadece bir gülüş bu cumlenin ifade şeklidir. Yemezler.
Siyaset insanlarının yaptığı seçim konuşmalarında da kullanılabilir. Ama bazıları vardır ki taş çıkarır. Harbiden mikrop dersiniz.
Kim söylemiş beni
Süheyla'ya vurulmuşum diye
Kim görmüş ama kim elene yi öptüğümü
Yüksek kaldırımda güpe gündüz
Melahat'i almışım da sonra
Alemdar'a gitmişim öyle mi
Onu sonra anlatırım fakat
Kimin bacağını sıkmışım tramvayda
Güya Galata'ya dadanmışız
Kafaları çekip çekip orada
Alıyormuşuz soluğu
Onu da sonra anlatırım
Ya o Mualla'yı sandala atıp
Ruhunda hicranını söyletme hikayesi
Geç bunları anam babam geç bunları
Bir kalemde
Bilirim ben yaptığımı

Söz: Orhan Veli

Müzik: Sezen Aksu.
güzel şarkı.
ben anlamam dedikodu falan. bu şarkının adı budur arkadaş. bazı şarkılara şarkıyı yapan yanlış isim vermiş olabilir. şarkının vurucu melodik kısmı burasıdır ve dinleyici geç bunları diyerek bu şarkıyı kodlamıştır.
anam babam geç bunları. bir kalemde, bilirim ben yaptığımı.
içimde kaldı devamını getiremedim.

Neyse levent yuksel- dedikodu Sarkisina ait kelime grubu.
güncel Önemli Başlıklar