bugün

gezicilerin ne niyetle orada oldukları ve kimler olduğu hakkında insanı derin düşüncelere sevk eden utanç verici olay.

https://jysaya.blu.livefi...7/taksim-gezi-parki%20(1).

http://www.ihvanlar.net/2...m-gezi-parki-rezaletleri/
Utanç verici, bir vatan evladının itin resmini ateşe vermeyişi ya da orada buna sessiz kalması .
memleketin kanını emen bütün ayrımların aslında suni ve bir stratejinin parçası olduğunu gösteren durum. demek ki oyunu bozan, tekerleğe çomak sokan biri çıktığında tek millet oluveriyormuş bu oyunun tüm oyuncuları. yeter ki ak parti gitsin hepsi birleşebilir bu uğurda.
birincisi; malum fotoğraf türkiye'de değil, sanıyorum almanya'da çekilmişti. oraları geçtik biz.
düşünün adamların "gurbet ellerde" fikirlerini söyleyebilmek konusunda ne kadar özgür olduklarını.
gezi parkında olan fotoğraf elinde apo posteri olan birinin elinde atatürk posteri olan biriyle birlikte polisten kaçarken çekilmiş bir fotoğrafıydı.

biraz da doğruları söyleseniz ne güzel olacak.

ikincisi; buradaki asıl mesele insanların yan yana gelmesidir posterlerin değil.

medeniyet dediğimiz şey karşımızdaki insanı dinlerken nefsimize hakim olmaya çalışmak, karşımızdaki kişiyi anlamaya çalışmak değil midir zaten?
bir apocunun atatürkçü biriyle yanyana oturmasından, fiziki olarak şiddete başvurmadan tartışmasından daha güzel ne olabilir?

insanların birleşmesi kötü bir şey değil. "apocular" dediğimiz kesim bu ülkenin yüzde 5'ini oluşturuyor unutmamak lazım. onlar da bu ülkenin vatandaşı. sorunlarını anlamaya çalışmak yerine hepsini gidip öldürelim mi?

not: teröristim.
gezi parkına gelen 500 kutu pizzanın ödemesinin meksikalı bir işadamının yapması kadar iğrençtir. hepimiz genç insanlarız allah beyni düşünmek için vermiş lütfen kullanın.
bu tür baslikları ya apoya gönül verip bu ülkede siklenmedikleri için kendilerini bir yerlere yamalayarak adamdan saymaları sonucu olarak ve yahut çözüm süreci denilen ihanet sonucu aponun lider ve pkk nin suçsuz ve masum olduğu yalanını yedirmeye çalışan hükümetin oltasina gelen zavallilarin açtığıni düşünmekteyim.elbette karsi olabilirsin bu fikrime ama eger azıcık vicdanın varsa Atatürk u sevmesen bile apo gibi namussuzu kıyas etmeyecek kadar vefa borcun olduğunu düşünür bana hak verirsin.
sırf akp'ye karşıtlık adına vatanını milletini satmanın resmidir bu. şu resim karesi içinde bulunanlar hülooooğğ diyen insanlardan daha aşağılıktır benim gözümde.
en azından parkta birbirini tanımayan iki grup tarafından konulmuştur. amaçsızca gerçekleşmiştir. alenen ve teşhircilikle vatanı peşkeş çekmekten daha masumanedir.

(bkz: kendi sahibinin bokunu örtmeye çalışan it çırpınmaları)
birilerinin hala kabullenemediği ve örneği çok olan resimdir.
Yanyana iki resim gelmesi durumunda muhakkak o iki resmin ayni ideolojiyi temsil etmesi gerekir.
Embesil akpli kafasinin yorumu budur.
Carsi, ultraslan ve gfb de oradaydi. Onlar da aslinda ayni takimi tutuyor degil mi ?
Gecici olsa da hakimiyeti elinde bulunduran kesimin diledigini yapamayacaginin semboludur gezi, demokrasinin semboludur.
Embesil akpli kafasinin yorumlayamadigi da budur.
Tanim: Iki insanin posterinin yanyana gelmesi durumu.
gezicilerin sırf akp zihniyetini beğenmedikleri için çakallarin yanında dolaştığını gösteren olay. (bkz: düşmanımın düşmanı dostumdur)
zaman gazetesinin zaman kardeşlik zamanı posteri gibidir.
elinde molotof olan gezici ile elinde gaz olan polisin kucaklaşması.
iki yüzlü çarpık insanların bir başka acınası durumudur. ben bunların omurgasızca davranışlarını unutmak istedikçe birileri yine koyuyor önümüze. suç önümüze getirende değil. o kadar çok tutarsızlık varki elbet gözden kaçmıyor.
izahı yok izahı.
Ulusalcıların kemalistlerin kendini solcu zanneden eniklerin savundukları şeyleri kökünden çürütür.
herkes istediği insanın posterini açabilir. karışamazsın. denk gelebilir, üstelik "her görüşten insan bir arada" deniyordu?
utanç verici filan değil. herkes istediği insanın posterini açmakta istediği yere koymakta özgürdü. ve öyle olması gerekir.
politik yönelim iyinin değil faydanın peşindedir ve fayda mefhumu, ona ulaşmayı sağlayabilecek her unsurla düşüp kalkmayı mübah kılar. 2. dünya savaşında dünyaya tehdit olan almanları durdurabilmek abd ile rusya gibi iki ezeli düşmanı bir araya getirip aynı fayda üzerinde kıyam etmelerini sağlıyor ve türkiyede dünyanın en komik koalisyonu (mhp-dsp-anap) devleti yönetme nimetinden elde edilecek fayda düzleminde tokalaşıyorsa, gezi denen garabette birbirlerini parçalasa doymayacak grup ve örgütlerin, düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı mucibince bir araya geliyorlarsa, fayda adlı sihirli kelimenin nelere kadir olduğunu görmemek için aptal olmak lazımgelir. resimdeki iki grup da asla iyinin peşinde olmadılar onlar için en muteber kavram, ''fayda'' oldu. biraz savaş tarihi ve siyaset felsefesi bilen herkes o fotoğraftaki manzaranın hayret edilecek bir şey olmadığını bilir.
pkk' nın koynundan çıkmayan kalt-ak ların durmadan hatırlattığı olay.

izah isteyen önce oslo orospularını aklasın.
Bir antikemalist olarak bana bile batmış görüntüdür. Sevmem ama sövmem de kendisine. Daha doğrusu kendisi benim gözümde hem siyasi hem askeri bir liderdir ve doğru yanlış bulduğum politikaları vardır. Ama sev veya sevme Mustafa kemal bu ülkenin kurucusu,lideri,simgesi. Apo ise bu memleketten çıkmış binlerce orospu çocuğundan yalnızca bir tanesi, orospu çocuklarının lideri, orospu çocukluğunun simgesi. Bu memleketi kuranla onu yıkmak için götünü yırtanın yanyana olmasını ben bile kaldıramıyorum. Orda buna göz yummuş kabullenmiş kemalist Atatürkçü solcu bokçu püsürcülerin alayının amınakoyayım.
Provokasyonun dik alasıdır. Başka şeylere yormaya gerek yok, o Atatürk posterini elinde tutan gerçekten atasına vatanına değer veriyorsa, apojuk posterini görse kan çıkar normal şartlarda.
tayyip= farklı dünyaları birleştirir.
geziyi "atatürk" veya "türklük" ile ilişkilendirmek imkansızdır.

zira gezi başından sonuna kadar teröristlerin ve onların sahip olduğu bölücü zihniyetin ürünüdür.

yani bunu yapan insanlar ne atatürkçü olabilirler, ne de türk milletine ve devletine bağlı olabilirler.

onun için türkiye cumhuriyeti tarihindeki en alçakça olaylardan biri olan bu eylem,

türkiye cumhuriyetini bölmek isteyenlerin kucağında oyuncak olmuş bir grup kuklanın beyhude çabasından öteye gidememiştir.

bu çapulcuların çabalarına rağmen atatürk ün de dediği gibi "türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."
Chp ve Hdp'nin bugünkü dillere destan aşklarının temeli atılan olay.
(img:#573061)

gerekli cevaptır zaten.
sus artık cahil!
Nasıl bir zihniyet ile yapıldığının göstergesidir.
iki kişi boka kokuyor demişse birinin burnu hasta anlamına gelmez.
güncel Önemli Başlıklar