bugün

tepkisini ortaya koyan herkesi anlarım. saygıda duyarım. diğer illerde ne oldu ne bitti bilmiyorum. ama insanbul için konuşacak olursam şunları demeden geçemiyeceğim. yaklaşık 20 saat önce benle beraber 7 arkadaş gezi parkı için toplandık.oraya vardık sıcak bir hava vardı. sıcak derken çatışmalı bir şekilde değildi! dostça arkadaşça... kalkıpta birbirimizin gırtlağını tutulacak bir şey yoktu. inanın oradaki insanlarda gayet anlayışlılardı. polis memurunun biri ; "lütfen dafa fazla ilerlemeyin" dedi.
oradaki abiler ve ablalarda gayet olgun ve anlayışlı bir şekilde karşıladılar. görevleri sonuçta...

derken bir iki saate kalmadan yeni kişiler geldi. ellerinde tkp ve pkk simgeleri vardı. arkadaşlarımın çoğu ülkücüyüdü. heran bir tatsızlık çıkmasından korkuyorduk sesimizi çıkarmadık. ancak bu araya giren provakatörler, olmadık sloganlarlar ve küfürler etmeye başladı. polisin üstümüze gelmesi için tahrik ettiler. bunlar bunu yaparken kimse de bir şey demedi. polisler bunlara mudahale etmeye kalkışınca olanlar koptu. biz orada anladık ki olayın gezi parkı markı hikaye... bu adamlar, daha doğrusu bu ergenler birileri tarafından görevlendirilmişti. olay yerinden ayrıldık. tarlabaşından geçmeye çalıştık ancak orada fena bir yoğunluk vardı. arkadaşlarla karaköy'e indik ordan da dağıldık. eve geliğim de twitter ve diğer yerlerde ilgisiz alakasız şeyler gördüm el insaf dedim !

amaç tepkimizi ortaya koymaktır. ancak bunu başka kişilerin farklı amaçlarına hizmet ederek değil!
ne yani olmadık sloganlar attılar ve sizde izlediniz mi ? o kadar insan pkk lı adamların protestosunu mu seyretti ?
bırakın bu safsataları olayı başka yerlere çekmeyin.
orada bir pkk lı olsa bir kaşık su da boğarlar galeyana getirip neden bahsediyorsunuz.
bu kadar zamandır buradaydın yazmak için bu saati mi bekledin diye sorarlar adama. çadırları yakan polis olayına değinmemişsin bak. istemeden yaktılar de. adamın ağzının içine tomadan su sıkan polis yanlışlıkla yaptı de. de de çekinme. yüz yok ne de olsa.
Toplam 15 entrsinin 14'ünü bugün girmiş bir yazarın güzel masalı. Tam da olaylar başlamadan kaçman ne isabet olmuş.
(#19907359) at kafası