bugün

"niye katil olduğnuzu kendi ezhebinizden dininizden olmayanı hor gördüğnüz güç tapıcısı olduğnuz gerçeğinin değişmemesi gibi mi?" bunu diyen bir kişi bir kaç gün önce "dinini de al git" demişti. kendi içinde çelişmeye devam.
polise taş atan orospu çocuklarını öldürmekte bir polisin en doğal hakkıdır o zaman. konu kilit.
+ ulan kahpenin kızı
- hade len puştun oğlu

çıldırıyorum lan.
gezicilere fetö ve pkk'lılarla saldırmış umumi çocuklarca sözlükte tartışmaya açılmaya çalışılır. malum kabataş piçlerinin gezici korkuları bitmek bilmiyor.
görsel
Benim şahsi fikrim bir insan grubu ağaçları bahane ederek türk bayrağını Türkiye'nin beyninde yakıyorsa bilader elbette o işe karşı dururum. Bayrak namus demektir. Kim bu eylemi yaparsa potansiyel teröristtir. Bu anı ben israil'de veya Ermenistan'da görmedim bu eylemi yapan sözde doğaseverlerin arasında gördüm. Onun için bu bir terörizmdir.
Soyu bozukları sözlük yazarı yapınca....
Doğrusu kimin kim olduğu belli değildi bunu fırsata çevirmek isteyen bir çok terör örgütü mensubu'da sokaklara dökülmüştü nitekim hepsi cezasını aldı.
kırk yıl düşünsem umumi sözü aklıma gelmez. ailede yaşlı umumi ev çalışanı olup anılarını anlatan varsa demek.
umumumi evladın açıkladığı profildir.
bak sözlüğü neredeyse tüm entrylerinde atatürke ve atatürkçü ve muhalif insanlara ağzından köpükler saçarak nefret kusma aracı olarak kullanabildiğini sanan zavallı insan müsvaddesi, trollümsü artığı.
gezi eylemlerini fikren desteklemeyebilirsin. o sırada yaşanan bazı olay ve durumları elbette tasvip etmeyebilirsin. gezide ölen bazı insanlar da ölümü sonrasında yaşananlara bakarak, içine sinmemiş olabilir, eyvallah.
fakat yaşadığı sürece kimseye zarar vermemiş, terör örgütü mensubu vs. olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmayan ve savunmasız ve sivil bir haldeyken yaşamını yitiren insanların cesedinin üzerinde tepinemezsin.
ki bana göre asıl unutulmaması gerekirken unutulanlar, bu ülkenin sınırında dağında soğuğunda günlerce aç susuz bir halde kalmaya zorlanırken, çatışmaya girerek şehit edilen askerleridir. ve onlar da büyük oranda kendi oğlu 30 gün askerlik yapmamışken, "şehitlik en kutsal mertebedir." diye şov yapan bir herifin zamanımızda başımıza sardıklarının ve yanlış politikalarının yüzünden feda edilmektedir.
15 temmuz gecesi yaşamını yitiren sivillere geberdi demek de aynı şekilde insanlık dışıdır, fakat onlar şehit falan değildir. sadece kandıran ve kandırılanların, yıllar yılı el ele yürüyenlerin menfaat çatışmasının arasında kalarak kurban edilmişlerdir. (ki 15 temmuz gecesi sokağa çıkan pek çok sivil, o sırada ne olup bittiğinin farkında bile değildi, pek çoğunun sokağa çıkma amacı da akp iktidarına sahip çıkmaktı.)
15 temmuzun özde başkomutanı ve şehidi de yüzlerce insanın hayatının kurtarılmasında rol oynayan kahraman astsubayımızdır. aynı şekilde olayların daha fazla büyümesini ve daha fazla canın yanmasını engellemek için durdurma talimatı veren pek çok atatürkçü, cumhuriyetçi paşamız da 15 temmuzun hakiki kahramanlarıdır.
192837456 kat zırhlı duvarın arkasından 3gye bağlanıp halkı sokağa çağırarak demokrasi (!) destanı yazan sözde başkomutanınız, dünya lideriniz (!), uzun adamınız da içten içe bunun gayet bilincinde ve farkında olsa gerek.
Bu başlığı açan dalyarak zamanında fetönün ayaklarını yalamadıysa, ergenekon kumpaslarında Türk ordusu aleyhine alkış tutmadıysa, Kürt açılımındaz kardeşiz diye bağırıp sayın apo diye cırlamadıysa ben ne olayım.

Bu akitlerin hepsi aile boyu ikiyüzlü oluyor.
Geberdi denilen kisileri gaz tupleriyle kim öldurdu, polis. o sirada destan yazan polis bir kac ay sonra biner biner ihrac edilip fetöcü diye surulmedi mi?

15 temmuzda emir altinda olan askerleri linç edip bogazlarini kesenler kimdi, fetönün karsisinda olan demokrasi kahramani -gazman ayarinda kahramanlar- vatandaslar degil miydi?

bir icler dislar carpimi yap bakalim sonuc ne cikiyor.
içler dışlar çarpımı + sadeleştir = gezide polise taş atarken ölenler vatan hainidir.
işlemi sadeleştirirsek, sonuç =
gebermiştir, evet.