bugün

Turizm incindi diyenleri, Antalya'ya davet ediyorum... Almanlar, ruslar hep beraber Cumhuriyet Meydanı'ndayız.

Onun dışında evin anahtarlarından başka bir şey kaybettirmemiştir.
bu ülkede 21 milyon kişi akp' ye oy verdi. ve o 21 milyon kişi desteklemiyor eylemleri. yine de isterse 50 milyon kişi akp' ye oy versin, geri kalan insanların demokratik yollarla isteklerini dile getirme hakları vardır. nedir bu demokratik yol? anayasanın izin verdiği her yoldur. şimdi bana anaysa' nın hangi maddesine dayanarak istediğiniz zaman, istediğiniz caddeyi trafiğe kapatma hakkınızı kullandığınızı lütfen söyleyin. sen eylem yaparsın, en doğal hakkın; ancak o doğal hak, senin gibi düşünmeyen bir kişinin anayasal haklarını ihlal etmeye başladığı an hak olma sıfatını yitirir, haksızlık olur.
allah belamı versin akp yandaşı filansam ama muammer güler bir konuda haklı: ''bırakalım da meclise mi yürüsünler?'' diye soruyor ve ''bırakın yürüsünler'' diyenler var. yahu tersini düşün. 3 gün sonra iktidara mezardan kalkıp ulu önder' in geldiğini düşün ve ankara' da 100.000 kişinin şeriat istiyoruz diye meclise yürüdüğünü düşün. ne olacak? yürüsünler diye bırakacak mısın?
ben özgürlük ve demokrasiyi savunuyorum. kişilerin eylem hakkını sonuna kadar destekliyorum ancak anayasaya uygun olduğu ölçüde ve ben anayasada ya da diğer yasalarda kişiler istedikleri zaman istedikleri caddeyi istedikleri süre boyunca trafiğe kapatabilir gibi bir madde bulamıyorum.
eylemlere katılan arkadaşlar lütfen etrafındakileri uyarsınlar. yollara barikat kurulmasına, ateş yakılmasına, sağa sola bir şey atılmasına, hakaret içeren pankart ve sloganlara izin vermesinler. bakın haklıyken haksız duruma düşmek üzeresiniz. eylemlere katılmayan, ama akp' yi de desteklemeyen insanların haklarını gasp ederek onların akp' nin tarafında yer almasına neden olmak üzeresiniz, yapmayın.
kazandırdıkları karşısında devede kulak kalır.
rte nin karizmasının çizilmesi.
muhalif partilerin, bilimum bürokrasinin, yargının, üniversitelerin, medyanın, iş adamlarının, ordunun yapamadığını yaptı bir grup genç.

demek herkes korkutulamıyormuş!
demek herkes para ile köpekleştirilemiyormuş!
hala farkedemedikleri zarardır, kendilerine yapılmasını istemedikleri hakareti başka birine yapıp sonra övünenlerin kazancı olamaz.
hayır bu kadar zarar verdiler bir de iyi bir şey yapmış gibi övünüyorlar. Ülkenin itibarını zedelediniz hem de öyle böyle değil. Bakın bakalım turizm ne kadar zarar görecek?
Edit: borsanın zarar görmesine "onlar zaten yabancıların parası" diye bahane uyduranlar vardı. Onlara da ayrıca selam.
halkın üzerindeki korku ve baskı kabuğu. bu da farkındalık getirdi.

halk ben birlik olursam güçlüyüm dedi.

bu iktidar açısından kayıp olan kısmı.

halkın polise olan güveni kayboldu.

olan vicdanlı polise oldu.
kazanılanın yanında kaybedilenin lafı bile olmaz! hayatı paraya endekslenmiş kıç yalayıcıların bunu anlamasını beklemiyoruz zaten!
http://galeri.uludagsozlu...%9Finin-kaybettirdikleri/ *
kazandırdıklarının yanında bir hiçtir.

sürekli ezilen, hor görülen, dayatmalara maruz kalan, susturulan, zamlanan, aşağılanan halkın başkaldırdığında neler yapabileceğini gördük, kaybettirdiklerinin amına koymuşum çok afedersiniz.
akparti'ye daha sıkı arılan seçmen.
şu anda ziyadesiyle eleştiri oklarının hedefinde olan ve ipliği pazara çıkan ana akım medyanın vakti zamanında 1 mayısta öldürülen göstericileri adeta es geçip kırılan camlar için ağlaması mantığıyla hesaplanmamalıdır.
(bkz: eylem yapamazsın demiyorum yaptın da ne oldu)
kaybettirdiği midir bilinmez ama şurası kesin ki,yine muhalif kesim kendi içinde birlik olmayı başaramamıştır. içlerine provokatörlerin sızmasına müsade etmek istemeseler de,engel olamamışlardır. olay sessiz bir çığlıkken, üç-beş çapulcu diyenlerin çapulcuları yüzünden sağ-sol davası olmaya doğru yol almaktadır.
yüzde ellilik şakirtin uykularını kaçırmıştır.
bunlar direnişin değil suçlu olan rte ve etrafındaki kullarının kaybettirdikleridir. suçlu kimse, sorumlu da odur. adliyeler de ülkeye masraf çıkartıyor, kapatalım hepsini? suçluları yakalamak da masraf çıkartıyor kimse yaptıklarının cezasını çekmesin. adalet sağlanacaktır, 3 kuruşluk adam için ederinden çok daha fazlası kaybedilse bile.

not: zararı olan herkese geçmiş olsun, komşumuzun da iş yeri yandı. provakatörler etrafa zarar veriyorsa, polisler masum insanları avlamayı bırakıp işlerini yapsınlar. karşıyaka'da bugün herkes sokaktaydı, trafik kapatıldı. en küçük bir şiddet veya zarar var mı? yok. mille çocuğu çocuğu ile yürüyor. ne zaman polis geliyor etraf zarar görmeye başlıyor. ama bunu sorumlusu direnişçiler veya direniş değildir, bunlara neden olan ve devamına izin veren kişiler ve zihniyettir. ortada kaybedilen bir şey varsa hesabını ödeyecek olan tayyip ve köleleridir.