bugün

tüm ülkeye yayılan gezi parkı direnişinin, 'artık ülkeyi ele geçirdik' zanneden akplilere öğrettiği şeyler.

bundan sonra 'ben yaptım oldu' anlayışının hakim olamayacağı mesela.
hiç bir şey öğretmemiştir. çünkü bir akpli öğrenemez. sadece ezberleyebilir.
2014 yılındaki seçimlere daha sıkı hazırlanmaları gerektiğini hatırlatmıştır. zira insanlar artık daha bilinçlidir.
secimle zaten gitmeyecek olan akp nin devrimle de gitmeyecegi. akp karsitlarinin acizligini ogrenmislerdir. demokratik yontemlerle iktidara gelmekten umidi kesecek kadar zavalli olduklarini ogretmistir.
(bkz: mağrur olma padişahım senden büyük halk var)
'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' dememeyi öğretti.
- ulan bunlarla basa cikamicaz galiba gundem değiştirelim amk..
diteniş, çoğunluk akp'lilere birşey öğretse bile, erdoğan'a hiçbir şey öğretmeyeceği kesindir. ideolojik kindarlığıyla ve inatçılığıyla bilinen bu zat bildiğini okumaya ve fırsatını yakalarsa baskı politikalarına devam edecek ve kişisel hedeflerine ulaşmak için umurunda bile olmayan ülkemizi daha çok gerecektir.

akp'nin bu zattan kurtulması ve diyalogdan yana bir lider seçmesi hem ülkenin hem de akp'nin yararına olacaktır. ancak, akp neyi tercih ederse etsin, muhalefetin direnişi canlı tutması ve mevzilerini koruması ve iktidarın laikliğe, özgürlüklere, çevreye ve insan onuruna yönelik en ufak saldırısına demokratik tepkilerini kitlesel şekilde göstermesi son derece önemlidir.
şudur;

(bkz: haddini bil yoksa bildirirler)
güncel Önemli Başlıklar